Kadın çiftçiler birincilik için yarıştı

  • Yazı boyutu
Kadın çiftçiler birincilik için yarıştı

AK Parti Ankara Milletvekili Güzel:"Biz kadınlar bu memleketi her zaman ayakta tutarız"

"Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması"nın Ankara finali bugün düzenlendi, Ankaralı kadın çiftçiler birincilik için yarıştı.
     Yenimahalle Belediyesi İlkadım Konferans Salonu'nda düzenlenen bilgi yarışmasında konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Ülker Güzel, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Güzel, "Kadınımız ve toprağımız hiçbir zaman ülkemizde birbirinden ayrı tutulmamıştır. Çocuğunu sırtına bağlayıp tarlasında, toprağında çalışan kadınımız, sonra evine gidip, yemeğini hazırlayıp, yuvasını biraraya getirip ertesi gün tekrar aynı işe koyulmuştur. Kadınımız bununla da yetinmeyip savaş zamanında savaşa giden erkeklerine destek olmak için 'Amele Kadın Taburu' adıyla tabur kurmuştur. Savaşan erkeklerin elbiselerini dikip, yaralarını sarmıştır" diye konuştu.
     Üretimin her zaman için ayakta kalmanın yollarından biri olduğunu dile getiren Güzel, "Biz kadınlar bu memleketi her zaman ayakta tutarız. Biz kadınların başı daima diktir" dedi.
     Ankara İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel de kırsal alanda asıl yükü kadınların çektiğini dile getirerek "Bize hem analık hem yoldaşlık yapan kadınlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
    
     -Ankara birincisi Çubuk'tan-
    
     Ankara'nın Akyurt, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çubuk, Elmadağ, Gölbaşı, Haymana, Kalecik, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Sincan ve Şereflikoçhisar ilçelerinden gelen 14 kadın çiftçi, 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması'nda birincilik için ter döktü.
     Katılımcılara 17 sorunun yöneltildiği yarışmanın birincisi, Çubuk'tan gelen Aşkın Kavasoğlu oldu. Yarışmaya Şereflikoçhisar'dan katılan Gülfer Çetin ikinci, Sincan'dan gelen Nahide Uyar ise üçüncü oldu. Birinciye tam, ikinciye yarım, üçüncüye de çeyrek altın verilirken katılımcıların tamamına fincan takımı hediye edildi.
    
    
    


Bu haberi 514 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir