Kadıköy Belediyesi'ne elektrikli Fluence... -Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar:…

  • Yazı boyutu
Kadıköy Belediyesi'ne elektrikli Fluence...
     -Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar:…

Kadıköy Belediyesi'ne elektrikli Fluence... -Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar: -"Renault markasının öncüsü olduğu elektrik motorlu otomobiller devrimsel nitelikte yeni bir teknoloji..."

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Kadıköy Belediyesi'ne 4 Renault Fluence Z.E. teslimini Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'e törenle gerçekleştirdi.
     Fluence Z.E., elektrik motorlu araçların Kadıköy Belediyesi hizmetinde kullanılacak. Kadıköy Belediyesi, İstanbul da belediye hizmetlerinde ilk Fluence Z.E. kullanan Belediye oldu.
     Başbakanlık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kayseri Melikgazi Belediyesi , Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi elektrik motorlu araç kullanan diğer kamu kuruluşları oldu.
     Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, teslim töreninde "Dünyada olası bir çevre felaketine biz de otomobil sektörü olarak duyarlı olmak ve katkıda bulunmak zorundayız. Renault markasının öncüsü olduğu elektrik motorlu otomobiller devrimsel nitelikte yeni bir teknoloji. Fluence Z.E. kullanarak Kadıköy Belediyesi'nin de insan sağlığı ve çevreyi korumaya destek olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.
     Belediye hizmetlerinde kullanılacak yeni elektrikli Fluence Z.E araçları törenle teslim alan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise, Kadıköy Belediyesi'nin ve Kadıköylülerin çevre korunması konusunda çok duyarlı olduklarını belirtti.
     Öztürk, şunları kaydetti:
     "Kadıköy Belediyesi bir çok konuda ilkleri uygulayan ve diğer belediyelere örnek olan bir belediyedir. Özellikle Çevre korunması konusu bizim en fazla önem verdiğimiz, üstünde durduğumuz bir konudur. 1 Mart 2010 tarihinde meclis kararı alarak ilk kez Türkiye de plastik torbaların kullanılmasını yasaklama kararını aldık ve bunu başarıyla uyguladık. Karbon Salımı ölçümleri yapıyoruz. Bunun ikinci bir ayağı olarak belediyemizde kullandığımız araçlarımızı da çevreye zararsız hale getiriyoruz. Bugün 4 Fluence Z.E ile bu adımı attık. Çevre korunmasına katkı sunmayı amaçlıyoruz. Belediye olarak örnek olmak istedik. Bunun devamı gelecek."
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir