Kaçakla mücadelede hedef 2015

  • Yazı boyutu
Kaçakla mücadelede hedef 2015

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, elektrikteki kayıp kaçakla ilgili olarak 2015'e kadar AB standartlarının yakalanacağını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Karabük İl Kongresi'ne katılmak için geldiği ilde, Karabük Valiliğini ziyaret etti.

Yıldız, bir gazetecinin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki kaçak kullanımların bedelinin, diğer bölgelerdeki tüketiciler tarafından karşılanması ile ilgili sorusu üzerine, AK Parti'nin 10 yıllık iktidarı döneminde, elektrikte kayıp kaçak oranının 25'ten yüzde 15'ler seviyesine düştüğünü ifade etti.
Yıldız, Avrupa Birliği (AB) standartlarında kayıp kaçak oranının yüzde 9-10'lar civarında olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:
''2015 yılına kadar gerek özelleştirme programları gerekse kamudaki dağıtım hizmetlerimizle birlikte, AB standartlarını yakalarız. Bunu yakalamış illerimiz var. Bu yüzden teknik olarak bu kabiliyetin içerisindeyiz. Yapabileceğimize de inanıyorum. Dolayısıyla bu problem de ortadan kalkmış olacak.''

 

 

Kaynak: HABERTÜRK


Bu haberi 211 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir