Kaçak elektrik kullanımıyla mücadele -SEDAŞ Üst Yöneticisi Güven: -"Yüzde 7,3 oranında…

  • Yazı boyutu
Kaçak elektrik kullanımıyla mücadele 
  -SEDAŞ Üst Yöneticisi Güven:
  -"Yüzde 7,3 oranında…

Kaçak elektrik kullanımıyla mücadele -SEDAŞ Üst Yöneticisi Güven: -"Yüzde 7,3 oranında gerçekleşen kayıp kaçak oranı ile Türkiye'de en başarılı dağıtım şirketlerinin içinde yer alıyoruz"

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) Üst Yöneticisi (CEO) Bekir Sami Güven, yüzde 7,3 oranında gerçekleşen kayıp kaçak oranı ile Türkiye'de en başarılı dağıtım şirketleri arasında yer aldıklarını bildirdi.
     Güven, yaptığı yazılı açıklamada, SEDAŞ'ın başarılı bir yatırım dönemini geride bıraktığını belirterek, 74,8 milyon liralık yatırım miktarının tamamının gerçekleştiğini ifade etti.
     Kamunun yönetimindeki döneme göre yatırım miktarının üç kat arttığına dikkati çeken Güven, 2013'te 86 milyon liralık yatırım yapmayı hedeflediklerini vurguladı.
     SEDAŞ'ın hiçbir zaman kaçağa göz yummadığını, her geçen gün daha etkin şekilde teknik kayıplarla ve kaçakla mücadeleyi sürdürdüğünü kaydeden Güven, şunları bildirdi:
     "SEDAŞ ekipleri, yaptıkları mücadeleyle devletin enerji kaynağı kaybına engel oluyor. Yüzde 7,3 oranında gerçekleşen kayıp kaçak oranı ile Türkiye'de en başarılı dağıtım şirketlerinin içinde yer alıyoruz. OSOS Projesi ile 7 bin 400 sokak aydınlatma sayacının uzaktan okunmasına yönelik çalışmalar tamamlandı, sayaç modemlerinin takılma işlemleri sahada sürüyor.
     İki yıl içinde 74 yeni araç sisteme alındı, 113 araç yenilendi, 20 bin kilometrekarede toplamda 414 hizmet aracıyla çalışıyoruz."
     Güven, 2013 yılında da en iyi şekilde hizmet verilebilmesi için çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.
    
    
    

Bu haberi 325 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir