Jones Lang LaSalle EMEA Bölgesi Sermaye ve Piyasaları Araştırma Bölümü Başkanı Stassen:…

  • Yazı boyutu
Jones Lang LaSalle EMEA Bölgesi Sermaye ve Piyasaları Araştırma Bölümü 
Başkanı Stassen:…

Jones Lang LaSalle EMEA Bölgesi Sermaye ve Piyasaları Araştırma Bölümü Başkanı Stassen: -"Perakendecilerin en çok tercih ettiği kentler sıralamasında İstanbul 11. sırayı elde etti"

Jones Lang LaSalle EMEA Bölgesi Sermaye ve Piyasaları Araştırma Bölümü Başkanı Robert Stassen, perakendecilerin en çok tercih ettiği kentler sıralamasında İstanbul'un 11. sırada yer aldığını kaydetti.
     "Gayrimenkul Edinimi ve Yeni Kira Hukuku" konulu seminerinde konuşan Stassen, Avrupa'nın 2008'teki çöküşten sonra istikrarlı bir çizgide ilerlediğini kaydetti.
     Türkiye'nin de son 10 yıldır gözlenen ekonomik gelişimi ve 2013 yılı için beklenen yüzde 4,2'lik büyüme oranı ile istikrarlı bir görünüm sergilediğini anımsatan Stassen, perakendecilerin en çok tercih ettiği kentler sıralamasında İstanbul'un 11'inci sırada yer aldığını ifade etti.
     En çok yatırımın şu anda Rusya'ya gittiğini kaydeden Stassen, onu ikinci sırada Türkiye'nin izlediğini ve 3'üncü sırada da Romanya'nın bulunduğunu dile getirdi.
     Avrupa'da gayrimenkul alımlarının yüzde 60 oranlarında büyük şehirlerde olduğunu söyleyen Stassen, Avrupa dışından Avrupa'ya gayrimenkul yatırımı amacıyla yüklü miktarda sermaye girişi olduğunu, gelen sermayenin de büyük ölçüde Asya ülkeleri kaynaklı olduğunu söyledi.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir