Japon tekstil alım heyeti İzmir'de

  • Yazı boyutu
Japon tekstil alım heyeti İzmir'de

11 tekstil ve konfeksiyon şirketi temsilcisi, Türk şirketlerle ikili görüşmelerde bulundu

Japon tekstil alım heyeti, Türk şirketlerle ikili görüşmelerde bulundu.
     Ege İhracatçı Birlikleri'nden (EİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Japon Tekstil İthalatçıları Birliği üyesi 11 tekstil ve konfeksiyon şirketi temsilcisi, Türk şirketlerle ikili görüşmelerde bulundu. Japon heyet, daha sonra İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde hazır giyim ihracatçı firmalarını ziyaret etti.
     Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, Japonya ile daha önce de alım heyeti organizasyonları düzenlediklerini, bu heyetler sayesinde Ege Bölgesi'nden Japonya'ya olan hazır giyim ve konfeksiyon ihracatının yükseldiğini belirtti.
     Hedeflerinin "Ege Bölgesi'nden Japonya'ya konfeksiyon ürünleri ihracatını 150 milyon dolara çıkarmak" olduğunu vurgulayan Kızılgüneşler, şöyle dedi:
     "Avrupa pazarı, ihracatımız için daralıyor. İhracatçılarımızın mutlaka alternatif pazarlara ve hatta Avro dışında para birimlerine ihtiyacı var. Sektörel ticaret heyetleri kapsamında 3 yıldır İngiltere'ye, 2 senedir Japonya'ya gidiyoruz. Japonların alım güçleri çok yüksek. Mayıs ayında yaptığımız özel nitelikli Japonya alım heyetinin üzerinden daha çok geçmeden, Japon Tekstil İthalatçıları Birliği'ni ağırlamak bizim için önemli bir gelişmedir. Yakın zamanda Japonya'yla aramızdaki ticari ilişkilerimizin artacağını, bunun da ihracat payımıza yansıyacağını düşünüyoruz. Japonlarla çalışırken sistemli ve titiz olmak gerekiyor. Özellikle sektörümüzde kaliteli üretim yapan Egeli firmaların bu piyasada avantajı büyük. Çünkü Japonlar aldıkları kaliteli malların karşılığını da ödeyecek nitelikte."
    
    
    


Bu haberi 527 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir