Japon firmalarının temsilcileri Siirt'te -14 kişilik heyet, Kurtalan Çimento Fabrikası, Alkumru…

  • Yazı boyutu
Japon firmalarının temsilcileri Siirt'te
  -14 kişilik heyet, Kurtalan Çimento Fabrikası, Alkumru…

Japon firmalarının temsilcileri Siirt'te -14 kişilik heyet, Kurtalan Çimento Fabrikası, Alkumru Barajı, Organize Sanayi Bölgesi ve yapımı devam eden 2 alışveriş merkezini gezdi -Vali Aydın: "Siirt, yatırım için çok uygun bir yer"

Japonya'daki bazı firmaların yöneticilerinden oluşan 14 kişilik heyet, Siirt'te Kurtalan Çimento Fabrikası, Alkumru Barajı, Organize Sanayi Bölgesi ve yapımı devam eden 2 alışveriş merkezini gezdi.
     Japonya'nın önde gelen beyaz eşya, inşaat ve turizm firmalarının yanı sıra SMBC Bankası ile Japon Dış Ticaret Örgütü'nün yöneticilerinden oluşan heyet, Siirt'te incelemelerde bulundu.
     Kurtalan Çimento Fabrikası, Alkumru Barajı, Organize Sanayi Bölgesi ve yapımı devam eden 2 alışveriş merkezini gezen heyet, yetkililerden bilgi aldı.
     Heyetle Polisevi'ndeki yemekte bir araya gelen Vali Ahmet Aydın, burada yaptığı konuşmada, Siirt'in Irak ve Ortadoğu pazarına çok yakın olduğunu belirterek, "Siirt, yatırım için çok uygun bir yer. Yatırım fırsatları var. Bizler, kenttin yöneticileri olarak işadamlarına her türlü yardımı yapmaya hazırız" dedi.
     Vali Aydın, konuşmasının ardından heyet üyelerine, Siirt'i simgeleyen hediyeler verdi. Yemeğe AK Parti Siirt milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören ile Belediye Başkanı Selim Sadak da katıldı.
     Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu'yu da ziyaret eden heyet üyeleri, kentteki yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulundu.
     AK Parti Siirt Milletvekili ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Afif Demirkıran, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, heyeti Siirt'te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gezinin yatırımlara vesile olmasını diledi.
     Siirt'in tarihi ve turistik mekanlarını gezen heyet, daha sonra kentten ayrıldı.
    
    
    

Bu haberi 324 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir