Japon Banka BTMU Türkiye'de 5 milyar dolar kredi hacmi hedefliyor -Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ…

  • Yazı boyutu
Japon Banka BTMU Türkiye'de 5 milyar dolar kredi hacmi hedefliyor
  -Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ…

Japon Banka BTMU Türkiye'de 5 milyar dolar kredi hacmi hedefliyor -Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Avrupa, Ortadoğu ve Afrika CEO'su Shoji Nakano: -"Önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde 5 milyar dolarlık bir kredi hacmine ulaşmayı hedefliyoruz"

Gökhan Kurtaran - Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (BTMU) Avrupa, Ortadoğu ve Afrika CEO'su Shoji Nakano, "Önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde 5 milyar dolarlık bir kredi hacmine ulaşmayı hedefliyoruz. Tabii sadece İstanbul bölgesinde değil" dedi.
     AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Nakano, Türkiye'nin, büyüme hedefleri açısından son derece önemli bir ülke olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
     "Fırsatları değerlendirmek istiyoruz. Önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde 5 milyar dolarlık bir kredi hacmine ulaşmayı hedefliyoruz. Almanya ve İngiltere'de Japon kurumsal şirketlerin yüzde 80'ine ulaştık. Türkiye'de kurumsal Japon şirketlerin yüzde 80'ine erişebiliriz. Önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde gerekirse kurulması çalışmalarına başladığımız Türkiye iştirakimizin 300 milyon dolar olan sermayesini artırabiliriz."
    
     -Irak'ta ortak projelerin finansmanı...
    
     Japon firmaların Kuzey Irak bölgesinde Türk şirketleri ile ortak projeler yürütmek konusunda son derece istekli olduğunu belirten Nakano, "Şu anda kesinleşmiş bir planımız olmamakla birlikte, Irak dünyanın en büyük petrol rezervlerinden birine sahip. Bu yüzden Irak'ın sunduğu fırsatlara kayıtsız kalamayız. İnanıyorum ki, direkt olarak Tokya'dan bölge ile ilgilenmek yerine Türkiye üzerinden, Ankara ve İstanbul üzerinden Irak'ta faaliyette olmak faydalı olacaktır. Çünkü siz bu bölgeyi biliyorsunuz, yakından tanıyorsunuz. Bu bölgede işbirliği yapabiliriz, bölgedeki enerji projeleri potansiyel hedeflerimiz içerisinde" dedi.
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir