İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş: "İzmir Ticaret Organize Bölgesi, dünyadaki önemli…

  • Yazı boyutu
İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş:
  "İzmir Ticaret Organize Bölgesi, dünyadaki önemli…

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş: "İzmir Ticaret Organize Bölgesi, dünyadaki önemli teknoloji üslerinden birisi olma yolunda ilerliyor"

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Ticaret Organize Bölgesi'nin (İTOB) dünyadaki önemli teknoloji üslerinden birisi olma yolunda ilerlediğini bildirdi.
     Aynı zamanda İTOB Müteşebbis Heyeti Başkanı da olan Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, son bir yılda enerji, dijital arşiv, bilim ve teknoloji alanında önemli projelerin İTOB'da hayat bulduğunu, ekim ayı içinde Avrupa'nın en büyük, dünyanın ikinci büyük dijital arşivinin burada hizmete açıldığını belirtti.
     İTOB'da İzmir Bilim ve Teknolojik Parkı Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin kuruluşunun resmileştiğini kaydeden Demirtaş, açıklamada şu görüşlere yer verdi:
     "Şimdi süratli bir biçimde teknoparkı faaliyete geçireceğiz. İzmir'in, bilgi ve teknoloji kenti olduğu takdirde daha fazla katmadeğer üretebileceğine inanıyoruz. İzmir Ticaret Odası, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İTOB OSB, İzmir Ticaret Borsası ve Ege İhracatçı Birlikleri ile Ar-Ge projeleri üreteceğiz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım bölgeye telekomünikasyon ve e-ticaret firmalarını yönlendiriyor. Bakan Yıldırım'ın desteği ile teknoparkı, başarılı, çalışan ve üreten hale dönüştüreceğiz. Tüm teknoloji yatırımcılarını İTOB'a bekliyoruz. 23 bin metrekare arsada inşa edeceğimiz teknoparkın temelini, kuruluşunda destek veren Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün ile beraber atmayı istiyoruz. İzmir Ticaret Organize Bölgesi, dünyadaki önemli teknoloji üslerinden birisi olma yolunda ilerliyor."
     İTOB'da ardı ardına firmaların üretim yaptığını, son 6 ayda 15 firmanın inşaata başladığını dile getiren Demirtaş, bölgede faaliyet gösteren firma sayısının 100'e ulaştığını sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 202 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir