İZTB Meclis Toplantısı -Yönetim Kurulu Başkanı Kestelli: "VOB'un ilk başkanının kurumun mevcut…

  • Yazı boyutu
İZTB Meclis Toplantısı
  -Yönetim Kurulu Başkanı Kestelli:
  "VOB'un ilk başkanının kurumun mevcut…

İZTB Meclis Toplantısı -Yönetim Kurulu Başkanı Kestelli: "VOB'un ilk başkanının kurumun mevcut değerini yaralamaya ve zedelemeye dönük aslı olmayan açıklamalar yapmasını kınıyorum"

İzmir Ticaret Borsası (İZTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nın hassas bir dönemden geçtiğini belirterek, "VOB'un ilk başkanının kurumun mevcut değerini yaralamaya ve zedelemeye dönük aslı olmayan açıklamalar yapmasını kınıyorum" dedi.
     Borsa meclis toplantısında konuşan Kestelli, İstanbul Finans Merkezi Projesi kapsamında İMKB ile birleştirilmesi yönünde tartışmaların sürdüğü VOB ile ilgili stratejik bir dönemin yaşandığını ifade etti.
     Konuşmasında VOB Kurucu Başkanı ve İzmir Ticaret Odası'nın eski başkanı olan Tuğrul Yemişçi'yi eleştiren Kestelli, "Kurum, bu kadar önemli bir süreçten geçerken VOB'un ilk başkanının televizyon kanallarına çıkıp kurumun mevcut değerini yaralamaya ve zedelemeye dönük aslı olmayan açıklamalar yapmasını kınıyorum. VOB'u ve İzmir'i savunduğumuz için bize 'şehir milliyetçiliği yapıyorlar' diyen Sayın Başkana bu kentten milletvekili seçildiğini hatırlatmak isterim" dedi.
    
     -Pamukta üretim düşüyor-
    
     Meclis toplantısı öncesi düzenlenen meslek komiteleri ortak toplantısında ise pamuktaki üretim düşüşü tartışıldı.
     Borsa Başkan Yardımcısı Barış Kocagöz, pamuğun maliyetinin 1,90 kuruş, devlet destekleriyle fiyatın ise 1,89 lira olduğunu belirterek bu ortamda üretim artışı beklemenin mümkün olmadığını ifade etti.
     Kocagöz, "Bu sene pamuk ekili arazilerde yüzde 25 azalış yaşadık. Eğer fiyatlar böyle giderse gelecek yıl bir yüzde 25 daha azalacak. Pamuk üretiminde yine 480-500 bin tonlara döneceğiz. Yine 800-900 bin ton pamuk ithal edeceğiz ve yabancı ülkelerin üreticilerinin ceplerine dolarları göndereceğiz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir