İzmir Valisi Kıraç EXPO 2020 gönüllüleriyle buluştu -Kıraç: "Biz dünya şehriyiz. Hedeflerimiz,…

  • Yazı boyutu
İzmir Valisi Kıraç EXPO 2020 gönüllüleriyle buluştu
  -Kıraç: 
  "Biz dünya şehriyiz. Hedeflerimiz,…

İzmir Valisi Kıraç EXPO 2020 gönüllüleriyle buluştu -Kıraç: "Biz dünya şehriyiz. Hedeflerimiz, programlarımız ve bölge planlarımız var. Bölgenin ihtiyacı olan planları 6-7 yıl içinde tamamlamayı hedefliyoruz"

İzmir Valisi, EXPO 2020 Yürütme Komitesi ve Yönlendirme Kurulu Başkanı Cahit Kıraç, "Biz dünya şehriyiz. Hedeflerimiz, programlarımız ve bölge planlarımız var. Bölgenin ihtiyacı olan planları 6-7 yıl içinde tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.
     Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde EXPO 2020 gönüllülerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Cahit Kıraç, EXPO'yu en iyi algılayan şehrin İzmir olduğunu belirtti.
     Kıraç, İzmir'in her sektörde insanları bir araya getirdiğini belirterek, "Uluslararası nitelikte dünyanın en büyük insanlık buluşması için İzmir en uygun şehir olacaktır. EXPO 2020 projesini yürütürken en büyük dayanağımız insan kaynağıdır" diye konuştu.
     İzmir'in EXPO 2015 adaylığı sürecinde de çalıştığını anlatan Kıraç, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "EXPO 2020 sadece kent projesi değil, Ege ve Türkiye projesidir. EXPO'ya gelecek insanlar Türkiye'ye değişik noktalardan giriş yapacak. İzmir'deki havaalanı da 20 milyon kişiye hitap edecektir, buradan dış noktalara uçuş yapılması için de gayret gösteriyoruz. 2020 EXPO'ya ev sahipliği yaparken dünyanın çeşitli yörelerinden insanları İzmir'de ağırlayacağız."
     Kıraç, İzmir'in sağlık temasıyla EXPO 2020'ye aday olduğunu, termal kaynakların kentin organizasyon adaylığında avantaj sağladığını, kentin adaylık dosyasının Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) delegeleri tarafından beğenildiğini söyledi.
     İzmir'de Efes Antik Kenti gibi dünyaca ünlü kültürel zenginlikler olduğunu hatırlatan Kıraç, kültürel zenginliği, teması ve insan kaynağı ile İzmir'in misafirlerini ağırlamaya hazırlandığını belirtti.
     Kıraç, EXPO'nun ticari fuar değil, insanlık buluşması olduğunu ifade ederek, "Biz dünya şehriyiz. Hedeflerimiz, programlarımız ve bölge planlarımız var. EXPO ile kendimize çıta koyuyoruz. Bölgenin ihtiyacı olan planları 6-7 yıl içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bölgemizin ihtiyaçları var ve bunları yapma irademiz de ortadadır" değerlendirmesinde bulundu.
     Kıraç, İzmir'in EXPO 2020 adaylığında en tecrübeli aday olduğunu sözlerine ekledi.
     Konuşmanın ardından gönüllülere İzmir'in EXPO 2020 adaylığı hakkında teknik sunum yapıldı.
    
    
    

Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir