İzmir Uluslararası Doğaltaş Fuarı'na doğru -Fuar kapsamında bu yıl yaklaşık 45 ülkeden…

  • Yazı boyutu
İzmir Uluslararası Doğaltaş Fuarı'na doğru
  -Fuar kapsamında bu yıl yaklaşık 45 ülkeden…

İzmir Uluslararası Doğaltaş Fuarı'na doğru -Fuar kapsamında bu yıl yaklaşık 45 ülkeden katılımcının ağırlanacağı belirtildi

İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın (MARBLE) bu yıl 45 ülkeden katılımcıyı ağırlayacağı belirtildi.
     Fuarı organize eden İZFAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, fuarın Danışma Kurulu'nun Kaya Termal Oteli'nde toplandığı, 27 - 30 Mart 2013 tarihleri arasında 19'uncusu düzenlenecek fuarla ilgili son hazırlık çalışmalarının değerlendirildiği ifade edildi.
     Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) Başkanı Selahattin Onur ve ülke genelinden sektörü temsil eden sivil toplum kuruluşu liderlerinin katıldığı toplantıda İZFAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs, fuarla ilgili bilgi verdi.
     Örs, yaptığı değerlendirmede Gaziemir'de temeli atılan Yeni Fuar Alanı'nın Marble Fuarı'nda doğan ihtiyaçların karşılanması için gündeme getirildiğini belirterek, fuarın 20'inci buluşmasını yeni alanında gerçekleştirmeyi umduklarını ifade etti.
     Türkiye'nin ilk uluslararası ihtisas fuarı olma özelliğine sahip fuarın bu yıl da dünya doğaltaş sektörünü İzmir'de bir araya getireceğini kaydeden Örs, açıklamasından şu ifadelere yer verdi:
     "MARBLE Fuarı bu yıl yaklaşık 45 ülkeden katılımcıyı ağırlayacak. Yurt içi ve yurt dışından yaklaşık bin 200 firmanın katılacağı fuarın ziyaretçi beklentisi ise 60 binin üzerinde. Bu yıl fuara Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu bölgelerinden önemli sayıda katılımcı ve ziyaretçi gelecek."
     TÜMMER Başkanı Selahattin Onur da, yeni fuar alanıyla sektörün daha geniş alanda fuar düzenleme talebinin yerine getirilmiş olacağını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir