İzmir Ticaret Borsası meclis toplantısı -Borsa Yönetim Kurulu, temsil konusunda usullere uygun…

  • Yazı boyutu
İzmir Ticaret Borsası meclis toplantısı
  -Borsa Yönetim Kurulu, temsil konusunda usullere uygun…

İzmir Ticaret Borsası meclis toplantısı -Borsa Yönetim Kurulu, temsil konusunda usullere uygun hareket etmediği iddiasıyla Meclis Başkanı Kaya'yı Disiplin Kurulu'na şikayet etti

İzmir Ticaret Borsası (İZTB) Yönetim Kurulu, odanın temsili konusunda usullere uygun hareket etmediği iddiasıyla Meclis Başkanı Halit Kaya'yı Borsa Disiplin Kurulu'na şikayet etti.
     Şubat ayı meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Meclis Başkanı Kaya'nın, iki yıl önce satışını yaptıkları Torbalı'daki arsayla ilgili yönetim kurulunu haksız yere itham ettiğini savundu.
     Kaya'nın konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ve bu işlemi meclisin onayını almadan "meclis başkanı" unvanıyla yaptığını belirten Kestelli, şöyle konuştu:
     "Bağlı olduğumuz kanun ve yönetmeliklere göre, meclis başkanları, görevlendirme yapılmadan meclis ya da borsa adına veya borsayla ilgili konularda kamuoyuna açıklama yapamaz. Meclis başkanı, meclis üyelerimizden izin almadan meclis nüfuzunu kullanmıştır. Sayın başkanın bu konudaki usulü yerine getirmediği kanaatiyle yönetim kurulu olarak kendilerinin Disiplin Kurulu'na verilmesi kararını aldık. Konu bundan sonraki süreçte Disiplin Kurulumuzun takdir ve değerlendirmesinde olacaktır."
    
     -"İlanla cevap vereceğim"-
    
     Meclis Başkanı Kaya ise Kestelli'nin açıklamalarıyla ilgili polemiğe girmeyeceğini belirterek, "Girilen polemiklerde bu meclisin ne hale geldiği tutanaklarla sabittir. Kim ne söylerse, kendisine yakışanı söyler. Disiplin Kurulu'ndan bana gelen yazıya gereken cevabı vereceğim. İddialara gazetelere verilen ilanlarla cevap verdiklerini söylüyorlar. Bu ilana ben de ilanla cevap vereceğim" diye konuştu.
     Öte yandan Kestelli, tarım ürünlerinin elektronik ortamda satışı için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izni aldıklarını, borsadaki spot piyasanın elektronik ortama taşınacağını söyledi.
     Borsa meclisine konuk olan Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Cahit Çetin ise farklı bölgelerin zeytinyağlarının karıştırılmasının engellenmesi gerektiğini, bu nedenle coğrafi işaret uygulamasına geçilmesi gerektiğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir