İzmir Körfezi ve İzmir Limanı'nın Rehabilitasyonu Projesi Çalıştayı

  • Yazı boyutu
İzmir Körfezi ve İzmir Limanı'nın Rehabilitasyonu Projesi Çalıştayı

İzmir Körfezi ve İzmir Limanı'nın Rehabilitasyonu Projesi Çalıştayı

İzmir'de devam eden İzmir Körfezi ve İzmir Limanı'nın Rehabilitasyonu Projesi için düzenlenen çalıştayın yarınki kapanışına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım katılacak.
     TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, İzmir ve İzmir Limanı'nın sosyo ekonomik değerini yükseltip İzmir Körfezi'nin ekolojik sistemini artıracak "İzmir Körfezi ve İzmir Limanı Rehabilitasyon Projesi"nin devam ettiği belirtilerek, TCDD'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürüttüğü projenin, güney aksı boyunca açılacak yaklaşma kanalı (navigasyon) ve manevra dairesi, liman baseni derinleştirilmesi ve 2'inci kısım konteyner terminal alanının oluşturulması ve kuzey aksı boyunca açılacak akıntı iyileştirme (sirkülasyon) kanalı çalışmalarını kapsadığı bildirildi.
     Bu kapsamda İzmir'de 18 Eylül'de başlayan çalıştayda, İzmir Körfezi ve Limanı Rehabilitasyon Projesi tanıtılırken, projenin ekonomik ve ekolojik getirileri ele alındı.
     Açıklamada, çalıştayın yarın yapılacak kapanışına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılacağı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir