İzmir'in EXPO adaylığı -Yürütme Komitesi'nden bir süre önce istifa eden Ender Yorgancılar ve…

  • Yazı boyutu
İzmir'in EXPO adaylığı
  -Yürütme Komitesi'nden bir süre önce istifa eden 
  Ender Yorgancılar ve…

İzmir'in EXPO adaylığı -Yürütme Komitesi'nden bir süre önce istifa eden Ender Yorgancılar ve Işınsu Kestelli'nin, Paris'te yapılacak sunuma katılmayacağı belirtildi

EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu Üyesi ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Paris'te yapılacak Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Kurulu'na katılamayacağını belirtti.
     EBSO Meclis Salonunda düzenlenen İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Kalkınma Kurulu toplantısında konuşan Yorgancılar, bir süre önce Mahmut Özgener ve Işınsu Kestelli ile birlikte Yürütme Komitesi'ndeki görevlerinden istifa ettiklerini hatırlattı.
     Bu süreçte konuyla ilgili çok fazla konuşmak istemediğini ifade eden Yorgancılar, EXPO'nun İzmir tarafından kazanılmasını arzu ettiklerini, bununla ilgili her tür desteği vereceklerini açıkça dile getirdiklerini mxşldysç
     Yorgancılar, "Benim ve İzmir Ticaret Borsası Başkanımız Işınsu Kestelli'nin EXPO Yönlendirme Kurulu'ndaki görevleri devam ediyor. Yürütme Komitesi'nde Valimizin takdiriyle yeni baştan bir oluşum olacak. Bu konuda bir şey söylemem mümkün değil" dedi.
     Yorgancılar, BIE Genel Kurulunda yapılacak İzmir sunumu için oluşturulan heyet için kendisine bugün davetiyenin ulaştığını belirterek, "Pazartesi günü Paris'e gidecek heyete katılamayacağım, çünkü EXPO heyetinin davetiyesini henüz bugün aldım. Başka yerlere söz verdiğim için orada olamayacağım. Bundan sonraki sunumlarda elimden geleni yapacağım" diye konuştu.
     Öte yandan Mahmut Özgener ve Ender Yorgancılar ile birlikte Yürütme Komitesi'nden istifa eden Işınsu Kestelli'nin de "aynı tarihte yurtdışından misafirleri olması" nedeniyle sunuma katılamayacağı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir