İzmir'in EXPO adaylığı -Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: -"Başarmak üzere yola çıktık.…

  • Yazı boyutu
İzmir'in EXPO adaylığı
  -Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu:
  -"Başarmak üzere yola çıktık.…

İzmir'in EXPO adaylığı -Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: -"Başarmak üzere yola çıktık. Başaracağımıza inanıyoruz"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, EXPO 2020 adaylığı sürecinde yoğun bir tempoda çalıştıklarını, organizasyonu İzmir'e getireceklerine inandıklarını belirtti.
     Kocaoğlu, Paris'e hareketi öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Kurulu'na katılacakları Paris'te, adaylık sürecinde çok önemli bir aşama olan ikinci sunumu gerçekleştireceklerini ifade etti.
     İzmir'in ilk sunumunun çok iyi olduğunu, ikincisine de iyi hazırlanıldığını ifade eden Kocaoğlu, şöyle konuştu:
     "Heyecanlıyız. İnşallah bu sürecin sonunda ipi göğüsleyeceğiz. Bu sunumu başaracağımıza inanıyoruz. BIE delegelerinin ve dünya basınının takdirine sunulacak. 2013 yılında Kasım veya Aralık ayında yapılacak oylama sonucunda EXPO 2020'yi ülkemize getirmek istiyoruz. Bunun için herkes birlik ve beraberlik içerisinde elinden gelen çabayı gösteriyor.
     Bize ne görev düşüyorsa yapıyoruz ve yapmaya hazırız. Paris'ten döndükten sonra İzmir'e gelip birkaç gün sonra da Güney Kore'deki Türk Günü'ne katılmak için hareket edeceğiz. Sanıyorum giderek hızlanan tempoda lobicilik çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başarmak üzere yola çıktık. Başaracağımıza inanıyoruz. İnancımız çalışmalarımızı güçlendiriyor."
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir