İzmir'in EXPO 2020 sunumu

  • Yazı boyutu
İzmir'in EXPO 2020 sunumu

Muammer Başkan - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İzmir'in EXPO 2020 sunumuna ilişkin "Yüreğimiz İzmir için çarpıyor" dedi.

     Paris'teki Uluslararası Sergiler Bürosu'nun (BIE) kongresinde yapılacak sunum öncesi AA muhabirine açıklama yapan Bakan Akdağ, İzmir'in EXPO adaylığında belirlediği temanın sağlık olduğuna dikkat çekti.
     Bakan Akdağ, "Bugün Paris'te konu sağlık, EXPO'nun ana konusu sağlık oluyor. Sağlık Bakanlığı olarak, Hükümetimiz adına, bu işe ben büyük destek veriyorum. Bunu Başbakanımız da özellikle benden istedi" dedi.
     İzmir'in sağlık teması için en uygun kent olduğunu dile getiren Akdağ, şöyle devam etti:
     "Bugün sağlığın ne kadar önemli olduğunu, bütün ülkelerin aslında sağlıklı geleceği yakalamak için konuşarak biraraya gelmesinin ve tecrübeleri paylaşmanın önemini anlatacağız.
     Yüreğimiz İzmir için çarpıyor. Türkiye'nin, bu temayı uygulamak için, sağlıkta dönüşüm programı gerçekleştirmeyi başarmış bir ülke olarak, çok doğru bir ülke olduğunu, EXPO'nun bu ana başlık altında Türkiye'ye getirilmesi gerektiğini anlatacağız. Diyeceğiz ki bize katılın herkes için sağlığı birlikte yakalayalım."
    
    
    


Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir