İzmir'in EXPO 2020 adaylığı -Sudan'ın Ankara Büyükelçisi Zaid: "EXPO 2020'nin İzmir'de…

  • Yazı boyutu
İzmir'in EXPO 2020 adaylığı
  -Sudan'ın Ankara Büyükelçisi Zaid:
  "EXPO 2020'nin İzmir'de…

İzmir'in EXPO 2020 adaylığı -Sudan'ın Ankara Büyükelçisi Zaid: "EXPO 2020'nin İzmir'de yapılmaması için hiçbir neden yok"

Sudan'ın Ankara Büyükelçisi Ömer Haidar Abu Zaid, EXPO 2020'nin İzmir'de yapılmaması için hiçbir nedenin bulunmadığını söyledi.
     Sudan'ın İzmir Fahri Konsolosluğu görevine başlayan Abdulkadir Taçyıldız ile birlikte İzmir Valisi Cahit Kıraç'ı ziyaret eden Zaid, Türkiye'nin dünyada çok özel bir konum ve öneminin bulunduğunu belirtti.
     İzmir'in de Türkiye içinde çok önemli bir merkez olduğunu, kentteki uluslararası fuarın Türkiye'yi dünyaya tanıttığını dile getiren Zaid, "İzmir, güçlü ekonomi ve tarihi turistik zenginliklere sahip. EXPO 2020'nin İzmir'de yapılmaması için hiçbir neden yok" dedi.
     Vali Kıraç ise Büyükelçi Zaid ile İzmir'in EXPO adaylığı kapsamında Afrika ülkelerinde lobi yapılması konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını dile getirdi.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir