İzmir'in EXPO 2020 adaylığı -İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu: "(İstifa eden yürütme…

  • Yazı boyutu
İzmir'in EXPO 2020 adaylığı
  -İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu:
  "(İstifa eden yürütme…

İzmir'in EXPO 2020 adaylığı -İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu: "(İstifa eden yürütme komitesi üyeleri) EXPO sürecinde bıraktıkları göreve dönmeleri İzmir'in lehinedir. Yetkililerle bunu paylaştım, sonuç ne olur bilemiyorum"

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu Başkan Vekili Aziz Kocaoğlu, istifa eden Yürütme Komitesi üyelerinin görevlerine dönmelerinin İzmir'in lehine olduğunu, bunu yetkililerle paylaştığını sonucun ne olacağını bilemediğini belirtti.
     Kocaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi Başkanı Mahmut Özgener ve üyeler Ender Yorgancılar ve Işınsu Kestelli'nin istifasından bu yana bu kişilerin İzmir için önemine dikkat çektiğini ifade etti.
     Kocaoğlu, şöyle konuştu:
     "Mahmut Özgener, Ender Yorgancılar ve Işınsu Kestelli'nin tüm İzmir tarafından nasıl bilindiğini, tüm İzmirliler'in güven duyduğu kanaat önderleri ve aileleri olduğunu müteaddit defalar söyledim. Burada üç arkadaşımızın, EXPO sivil toplum ayağının ve İzmir ayağının en önemli üç temsilcisinin yönetim kurulunda rahatsız olduğu problemlerin giderilmesi ve ortak bir çözümün bulunması ve onların tekrar EXPO sürecine bıraktıkları görevlere dönmeleri İzmir'in lehinedir. Yetkililerle bunu paylaştım, sonuç ne olur bilemiyorum."
    
     -"Sunum hazırlıkları tamam"-
    
     İzmir Valisi ve EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu Başkanı Cahit Kıraç ise 12 Haziran'da Paris'te yapılacak adaylık sunumuyla ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirtti.
     Bir toplantı yaparak sunumu gözden geçireceklerini, bu sunumda Belediye Başkanı Kocaoğlu, iş adamı Lucien Arkas, dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın konuşacağını belirten Kıraç, Yürütme Komitesi'nde istifalar sonrası yeni görevlendirmelerin ise sunum sonrası yapılacak Yönlendirme Kurulu toplantısında ele alınacağını ifade etti.
     İstifa eden üyelerin tekrar göreve seçilip seçilemeyeceğiyle ilgili bir soru üzerine ise Kıraç, istifaların tek taraflı bir irade beyanı olduğunu, buna kendilerinin birşey deme şansının olmadığını, yeni isimlere Yönlendirme Kurulu'nun karar vereceğini, istifa edenlerin yeniden seçilmesinin önünde bir engel olmadığını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir