İzmir'in EXPO 2020 adaylığı -EXPO heyeti, adaylık sürecindeki 3. sunumunu yapmak için Paris'e…

  • Yazı boyutu
İzmir'in EXPO 2020 adaylığı
  -EXPO heyeti, adaylık sürecindeki 3. sunumunu
  yapmak için Paris'e…

İzmir'in EXPO 2020 adaylığı -EXPO heyeti, adaylık sürecindeki 3. sunumunu yapmak için Paris'e hareket etti -Vali Kıraç: "Sunumumuzu, temamıza dayalı olarak güçlü ve kalıcı bir algının oluşturulması için hazırladık"

EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi üyeleri, kentin adaylık sürecindeki 3. sunumunu yapmak için Paris'e hareket etti.
     İzmir Valisi ve EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu Başkanı Cahit Kıraç, Adnan Menderes Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, güçlü bir heyetle Paris'e gittiklerini, hazırladıkları sunumla BIE delegelerine sağlık temasının ve İzmir'in önemini anlatacaklarını belirtti.
     Kıraç, "Sunumumuzu, temamıza dayalı olarak güçlü ve kalıcı bir algının oluşturulması için hazırladık. Delegasyona, 'insanlığın geleceği, sağlığı ve yaşamıyla ilgili İzmir'in hedefinde, içinde bulunduğu coğrafyanın sağlık ve bilim merkezi olmak vardır' mesajını vereceğiz" dedi.
     Yaklaşık 50 kişilik heyette Vali Kıraç'ın yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi üyeleri ile CHP İstanbul Milletvekili BM İnsan Hakları ve Engelliler Komisyonu Üyesi Şafak Pavey yer aldı.
     Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da heyete Paris'te dahil olacağı bildirildi.
     Heyet, yarın OECD binasında yapılacak 152. BIE Genel Kurulu'na katılacak. Genel kurulda İzmir, EXPO 2020 için hazırladığı üçüncü sunumu Defne Samyeli'nin yönetiminde gerçekleştirecek. Sunumda Bakan Günay, Vali Kıraç ile milletvekili Pavey konuşma yapacak. Adaylıkla ilgili hazırlanan iki film gösterilecek.
     Paris'teki sunumu, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk ile çeşitli medya gruplarının üst düzey temsilcileri de izleyecek.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir