İzmir Fuarı Ulusal Karikatür Yarışması!

  • Yazı boyutu
İzmir Fuarı Ulusal Karikatür Yarışması!

İzmir Fuarı 1. Ulusal Karikatür Yarışması yapılacak. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapsamında İZFAŞ ve Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği işbirliği ile "İzmir Fuarı 1. Ulusal Karikatür Yarışması"nın düzenleneceği bildirildi.

     İZFAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, 31 Ağustos-9 Eylül 2012 tarihleri arasında 81. kez düzenlenecek İEF'ye ilişkin hazırlıklar sürüyor.
     Türkiye'nin ilk uluslararası fuarı olma özelliğini taşıyan İzmir Enternasyonal Fuarı 81. yaşında birbirinden farklı etkinliklerle gerçekleştirilecek. İEF kapsamında İZFAŞ ve Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği işbirliğinde İzmir Fuarı 1. Ulusal Karikatür Yarışması organize edilecek. Yarışmanın konusu "İzmir Enternasyonal Fuarı ve Yaşam" olacak.
     İEF'nin geçmişi ve geleceğe dönük tanıtımında katkıda bulunacak etkinlik, amatör ve profesyonel tüm karikatürcülere açık olarak ulusal ölçekte düzenlenecek. Yarışmaya katılımcılar en fazla 3 karikatür ile katılabilecek. Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan karikatürler Kültürpark'ta sergilenecek. Yarışmada birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin tl ödül verilecek.
     Açıklamada, İZFAŞ Genel Müdürü Vekili Mehmet Şakir Örs'ün "Bir etkinliğin 81.'sini gerçekleştirmek hem farklı bir heyecan yaratıyor, hem de büyük bir sorumluluk taşımamıza neden oluyor. Bu nedenle bu yıl özel bir İEF için uğraşıyoruz. Fuarımızı ziyaret edecekler için farklı etkinlikler planladık. 81'nci İzmir Enternasyonal Fuarı'nın en ilgi çekici etkinliklerinden biri olacağına düşündüğümüz karikatür yarışmasının, hem fuar katılımcıları hem de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmesini bekliyoruz" ifadelerine de yer verildi.
    
    
    


Bu haberi 865 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir