İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu -Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu: "Hem…

  • Yazı boyutu
İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu 
  -Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu:
  "Hem…

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu -Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu: "Hem İnciraltı planında hem de kurvaziyer limanı projesi konusunda yanlış anlaşılma var. Biz eksikliklerin giderilmesi için ilgili bakanlıklara çekincelerimizi ilettik. Dava açmamız söz konusu değil"

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Aziz Kocaoğlu, EXPO alanı olarak belirlenen İnciraltı planı, kruvaziyer ve yat limanı projelerinde yanlış anlaşıldıklarını söyledi.
     Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenen İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu toplantısı açılışında konuşan Kocaoğlu, bu planlara itirazlarının söz konusu olmadığını, sadece eksik gördükleri yönlerin giderilmesi konusunda ilgili bakanlıklara çekincelerini ilettiklerini ifade etti.
     Basında yer alan haberlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi bu projelere karşıymış gibi hava estirildiğini belirten Aziz Kocaoğlu, "Basın negatiflikten ve çelişkiden besleniyor. Böyle bir bombardıman ile karşı karşıyayız. Ama bu eksik haberler yerine bizim moral vermek göreviyle uğraşmamız gerekiyor" dedi.
     Yatırımcıların İzmir'i yatırım yapılacak kentler arasına aldığını vurgulayan Kocaoğlu, şunları söyledi:
     "Bize İnciraltı planları geliyor, biz her konuda olduğu gibi inceliyoruz. Kruvaziyer limanı, limana yapılacak alışveriş merkezi ile otel, yat limanları dahil bütün projeler Büyükşehir'e geliyor. Biz de oturup inceliyoruz. Mahsuru varsa bir yazı ile Turizm Bakanlığından gelmişse Turizm Bakanlığına, Özelleştirme İdaresi'nden gelmişse Özelleştirme İdaresi'ne, Çevre Bakanlığından gelmişse Çevre Bakanlığına, nereden geldiyse oraya bu konudaki düşüncelerimizi, önerilerimizle birlikte ulaştırıyoruz. Basına da bir açıklama yapmıyoruz. Siyasi malzeme de kesinlikle yapmıyoruz. Ama belediyenin içindeki basın mensupları sanki dava açılmış, belediye sanki bunlara karşıymış gibi haber yapıyorlar."
     Planların yaşama geçilmesi konusunda ilgili bakanlıkların otoriteleriyle yarım saat içinde uzlaştıklarını belirten İBB Başkanı, "Planların yaşama geçmesi konusundaki mahsurları oturduk, konuştuk. Çevre Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar tarafından da kabul edildi. Onlar çalışıyor, düzeltilecek. DLH Genel Müdürü ile yat limanları konusunda harita üzerinden bizim söylediğimizin doğru olduğu sonucuna vardık. Zaten problem bitmişti. Sonra da İBB karşıymış gibi haberler çıktı" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 112 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir