"İzmir'e Yön Verenler" ödüllendirildi

  • Yazı boyutu
"İzmir'e Yön Verenler" ödüllendirildi

İzmir ekonomisine liderlik eden 40 iş insanı ödüllendirildi. Şinasi Ertan, onur ödülüne layık görüldü

İzmir ekonomisine yön veren 40 iş insanı düzenlenen törenle ödüllendirildi. Törende duayen işadamı Şinasi Ertan, onur ödülüne layık görüldü.
     Capital ve Ekonomist dergileri tarafından Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenen "İzmir'e Yön Verenler" toplantısında İzmir'in gelişimine liderlik eden başarılı iş insanları ödüllendirildi.
     Swiss Otel Grand Efes Oteli'nde düzenlenen törende konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, yeni rekabet ortamında şirketlerin başarısında mobil teknolojileri kullanma becerisinin etkili olduğunu vurguladı.
     Timuray, şöyle konuştu:
     "Rekabetin küreselleşmesiyle ekonomik faaliyetlerin yerel boyuttan dünya boyutuna kaydığı bu ortamda, verimli ve inovatif şirketler ön plana çıkıyor. Verimlilik ve inovasyonu üretebilmenin ön koşulu ise bilgi ve iletişim teknolojilerini, mobil teknolojileri giderek iş ve sosyal yaşama entegre etmekten geçiyor. Mobil teknolojilerin yetenek ve kapasitelerini kullanarak yoksulluğun üstesinden gelebilir, eğitim, finans, sağlık alanında yeni olanaklar yaratabilir, doğal kaynaklarımızı koruyabilir, kısacası yepyeni bir dünya kurabiliriz. Mobil teknoloji kullanımı penetrasyonundaki her yüzde 10'luk artış gelişmekte olan ülkelerin GSYİH'sinde yüzde 1,5'lik artışı beraberinde getiriyor. Türkiye'ye baktığımızda ise bilgi ve iletişimi sektöründeki her 1 puanlık büyümenin ülkemizin GSYİH'sine 1.8 oranında çarpan etkisi yaptığını görüyoruz."
     Timuray, İzmir'in "mobil dönüşüm" çalışmaları kapsamında en önemli odak noktalarından biri olduğuna dikkati çekerek Gaziemir'de bulunan Ulusal IT Merkezi'ne yaptıkları yatırım miktarının 71 milyon liraya ulaştığını bildirdi.
     Capital Dergisi'nin araştırması ile belirlenen 40 iş insanı ve yönetici, yönetilen ya da başkanlık edilen şirket ya da kurumun cirosu, yarattığı istihdam ve İzmir'i etkileme gücü gibi kriterler dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonucunda belirlendi.
     İzmir'in duayen iş insanlarından Şinasi Ertan'ın, kente ve Ege Bölgesi'ne yaptığı katkılardan dolayı "onur ödülüne" layık görüldüğü törende Arkas Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorngancılar başta olmak üzere önde gelen 40 iş insanına ödülleri verildi.
     Vodafone'un küresel inovasyon merkezi olan Oksijen Ar-Ge tarafından geliştirilen Vodafone Locate'i Türkiye'de ilk kez kullanan Yaşar Holding, Vodafone Mobil Teknoloji Yenilikçi Uygulama Ödülü'ne layık görüldü.
     Orman yangınlarının önceden tespit edilerek erken müdahalesine olanak tanıyan "Orman Yangını Erken Uyarı Telemetri Sistemini" Vodafone Türkiye ile hayata geçiren Ege Orman Vakfı da "Vodafone İyilik İçin Mobil Teknoloji Ödülü" aldı.
    
    
    


Bu haberi 354 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir