İzmir'deki Konak Tüneli projesi -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Konak…

  • Yazı boyutu
İzmir'deki Konak Tüneli projesi
  -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:
  "Konak…

İzmir'deki Konak Tüneli projesi -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Konak Tüneli inşaatı önüne bazı engeller konuldu ancak bunları aştık" -"Tünel ile İzmirliler 30 milyon liraya yakın yakıt tasarrufu sağlayacak"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Konak Tüneli inşaatının önüne bazı engellerin konulduğunu ancak bunları aştıklarını belirterek tünel inşaatına imar planı onayının alınmasıyla hız verildiğini bildirdi.
     Bakan Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, günde 30-40 bin araca hizmet verecek Konak Tüneli'nde çalışmalara İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin de desteği alınarak hız verildiğini, İzmir'in şehir içi trafiğine nefes aldıracak projeyi kısa zamanda tamamlamayı planladıklarını ifade etti.
     İzmir için vaat ettikleri 35 proje arasında yer alan ancak imar planı sıkıntısı nedeniyle tartışmaların hedefinde kalan Konak Tüneli'nde inşaat çalışmalarının imar planı onayının alınması ile hızlandığını bildiren Yıldırım, açıklamada şu ifadelere yer verdi:
     "İzmir'in iki yakasını birleştirecek bu projeye İzmirliler karşı çıkmazken bazı siyasi kesimlerin karşı olması manidardır. Konak Tüneli inşaatı önüne bazı engeller konuldu ancak bunları aştık. Bundan sonra amacımız Konak Tünelini en hızlı şekilde İzmirliler'e kazandırmak.
     Tünelin giriş ve çıkışları sayesinde şehrin dört bir yanına yeni geçiş güzergahları sağlanarak Konak-Yeşildere arası 5 dakikaya düşürülecek. Tüneller sayesinde İzmir'in batı yönünden sahil yolunu kullanarak Bornova, Buca, Gaziemir, Karşıyaka, Çiğli, Kemalpaşa ve Manisa yönüne gitmek isteyenler, şehir merkezine girmeden Yeşildere'ye geçebilecek. Trafik yoğunluğunun en fazla olduğu bölgelerden Çankaya'nın araç yükü de azalmış olacak. Yeşildere'den başlayacak olan Konak Tüneli, Konak Kadın Doğum Hastanesi ile Arkeoloji Müzesi arasında yüzeye çıkacak. Tünelden çıkan araçlar, Konak'taki mevcut üst köprüyü kullanarak Mustafa Kemal Sahil yoluna çıkabilecek. Tünel günlük 30-40 bin araç trafiğine hizmet edecek. Bu proje ile İzmirli hemşehrilerimiz yılda 30 milyon liraya yakın yakıt tasarrufu sağlayacak."
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir