İzmir'de yapımı planlanan yat limanları -İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: "Altyapı…

  • Yazı boyutu
İzmir'de yapımı planlanan yat limanları
  -İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu:
  "Altyapı…

İzmir'de yapımı planlanan yat limanları -İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: "Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ile yat limanlarının yeri konusunda mutabık kaldık"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın, İzmir'e 18 yeni yat limanı kazandırma projesine ilişkin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ile limanların yeri konusunda mutabık kaldıklarını bildirdi.
     Kocaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nce iç körfezde yapımı planlanan 3 yat limanına ilişkin çekincelerini bildirdiklerini belirtti.
     Karşıyaka Vapur İskelesi ile Evlendirme Dairesi arasında yapılması planlanan yat limanının, körfezdeki temiz su sirkülasyonunu olumsuz etkileyebileceği konusundaki endişelerini ilgililerle paylaştıklarını bildiren Kocaoğlu, şunları kaydetti:
     "Yerle ilgili endişelerimizi anlattık ve bu yat limanının, Mavişehir'de bizim yapacağımız vapur iskelesinin yanında, körfez sirkülasyonunu etkilemeyecek bir alana yapılması konusunda mutabakata vardık. İnciraltı'nda, Kredi Yurtlar Kurumu önüne yapılması öngörülen yat limanı, sirkülasyon yönünden sakıncalı olacaktı. Bu bölgede de balıkçı barınaklarının bulunduğu yerin uygun olacağını bildirdik. Yerle ilgili ön inceleme yapılması ve varsa sakıncalarının giderilmesi için Büyükşehir Belediyesi ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nün birlikte çalışması konusunda mutabakata vardık. Bayraklı'da Laka Deresi ile vapur iskelesi arasında yapılması düşünülen yat limanının yerinin uygun olmadığını bildirdik. Limanın Turan ya da eski Turyağ arazisi önündeki bir bölgeye kurulmasının sirkülasyon açısından daha uygun olduğunu söyledik ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ile yat limanlarının yeri konusunda mutabık kaldık. Buradaki çalışmaları yine birlikte yürüteceğiz. Çözüme yönelik bu yaklaşımlarından dolayı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'ne teşekkür ediyoruz."
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir