İzmir'de sağlık turizmi -İZTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kazançoğlu: -"İzmir, büyük…

  • Yazı boyutu
İzmir'de sağlık turizmi
  -İZTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kazançoğlu:
  -"İzmir, büyük…

İzmir'de sağlık turizmi -İZTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kazançoğlu: -"İzmir, büyük potansiyeli ile dünya sağlık turizminde söz sahibi olmaya aday"

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Akın Kazançoğlu, kentin büyük potansiyeli ile "dünya sağlık turizminde söz sahibi olmaya aday" olduğunu belirtti.
     EXPO 2020'ye "sağlık" temasıyla aday olan İzmir'de, sağlık turizminin gelişmesi için atılacak adımlar "Sağlık Turizminde Küresel Trendler ve Başarı Hikayeleri" başlıklı toplantıda ele alındı.
     İZTO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan İZTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kazançoğlu, İzmir'in tarih boyunca önemli bir sağlık merkezi olduğunu, dünya genelinde tedavi ve tatil kavramlarını bir araya getiren sağlık turizminin özellikle son 10 yılda hızla geliştiğini anlattı.
     Sağlık turizminin 2006 yılında 40 milyar dolar olan hacminin, 2012 yılında 100 milyar dolara ulaştığına işaret eden Kazançoğlu, "Yüksek kalite ve düşük maliyetle tedavi olma ihtiyacı dünyada yeni pazar arayışları getirdi. İzmir, büyük potansiyeli ile bu alanda söz sahibi olmaya aday" dedi.
     Dünyadaki en önemli kanser merkezlerinden MD Anderson Kanser Merkezi'nde görevli Doç. Dr. Gabriel Mena ise Türkiye'nin coğrafi konumu, birçok bölgeye yakınlığı, iklimi, uzman kadrosuyla sağlık turizmi alanında büyük potansiyele sahip olduğunu dile getirdi.
     Türkiye genelinde dünya akreditasyonuna sahip 46 sağlık kurumunun bulunmasının "güven artırıcı bir referans" olduğunu vurgulayan Mena, "Sağlık turizminde gelişme hedefi İzmir için doğru bir hedef. İklim, tarihi ve kültürel yapısı da göz önünde bulundurulduğunda doğru bir planlama, bu konuya kendini adamış yöneticiler, doğru yapılanma ile çok kısa sürede önemli adımlar atılabilir" dedi.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir