İzmir'de KOBİ EXPO Eşleştirme Merkezi kurulacak

  • Yazı boyutu
İzmir'de KOBİ EXPO Eşleştirme Merkezi kurulacak

Hazır giyim sektöründe İzmir'de oluşturulacak merkezde, firmalar koleksiyonlarını yılın 12 ayı sergileyebilecek

Türkiye Moda ve Hazırgiyim Federasyonu Başkanı Nedim Örün, İzmir'de kuracakları "KOBİ EXPO Eşleştirme Merkezi" ile hazır giyim sektöründeki firmaların koleksiyonlarını yılın 12 ayı sergileme imkanına kavuşacağını söyledi.
     Örün, Ege Giyim Sanayicileri Derneği Derneği Başkanı Özcan Torun, Tunajans Genel Müdürü Fatih Tuna, Ukrayna Fahri Konsolosu Çetin Güvercin ve Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) Başkanı Saburi Attar ile İzmir Ticaret Odası Lokali'nde düzenlediği basın toplantısı ile "KOBİ EXPO Eşleştirme Merkezi" projesini tanıttı.
     Proje ile Türk hazır giyim firmaları ile alıcıları buluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Örün, projenin, dünyanın yakından izleyeceği bir ticaret merkezi haline geleceğine inandığını söyledi.
     Örün, Türkiye'de bir ilk olacak uygulamada, moda ve hazır giyim trendlerine uygun üretim yapan 102 firmanın yer alacağını kaydederek, "Firmalar, KOBİ EXPO Eşleştirme Merkezi'ni 12 ay boyunca kullanacak. Bu merkez, İzmir çıkışlı, ama yerel değil. Ulusal ve uluslararası bir organizasyona hizmet verecek. Merkezde yer alacak firmalar, yılda 12 değişik ülkeden getirilecek 100'er alıcı firma ile eşleştirilecek. İlk eşleştirme eylül ayında Libya ve Mısır'dan getirilecek firmalarla yapılacak" diye konuştu.
     Merkez için öncelikli hedef ülkeler olarak Arap dünyasını seçtiklerini, bu ülkelerin yanı sıra Ukrayna ve Azerbaycan'dan da alıcılar getireceklerini dile getiren Örün, Ortadoğu ve Arap dünyasını hedef pazar olarak seçmelerinde, "Arap Baharı" sonrasında bu ülkelerin Türkiye'ye bakışlarında olumlu yönde gelişmeler olmasının etkili olduğunu ifade etti,
     Tunajans Genel Müdürü Fatih Tuna ise hedeflerinin KOBİ'lerin ihracata yönelik hedefleri doğrultusunda alıcılarla satıcıları buluşturmak olduğunu söyledi. Tuna, projenin doğru alıcılarla doğru satıcıları buluşturacağını dile getirdi.
     Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) Başkanı Saburi Attar da "Arap Baharı"ndan sonra bölgede çok önemli değişimlerin yaşandığına işaret ederek, "Bu proje, tam zamanında başlıyor. Arap ülkeleri için özel koleksiyonlar oluşturulursa ilgi artar" dedi.
    
    
    


Bu haberi 306 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir