İzmir'de kaçak akaryakıt organizasyonu

  • Yazı boyutu
İzmir'de kaçak akaryakıt organizasyonu

İzmir'de kaçak akaryakıt organizasyonu

İzmir Gümrük Muhafaza ekipleri, Aliağa ve İzmir Gümrükleri'nde toplam 610 ton akaryakıt türevi eşya ele geçirdi.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, İzmir Gümrük Muhafaza ekiplerince, yaklaşık 4 aydır sürdürdükleri çalışma neticesinde Aliağa ve İzmir Gümrükleri'nde toplam 610 ton akaryakıt türevi eşya ele geçirildi.
     Ekipler, Nusaybin merkezli bir firmayı takibe alarak, Kayseri, Manisa, Bursa, İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü (KİM) ekiplerinin ortak çalışmasıyla petrol ürünü ithal eden firmanın 4 bin ton akaryakıt ürünü ithalatını incelemeye aldı.
     İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar ve takip neticesinde firmanın ithalini talep ettiği 2 milyon lira değerinde, 610 ton tiner cinsi eşyaya el konuldu.
     Firmanın geçmiş dönemde yapmış olduğu ithalatlar hakkında da inceleme yapan gümrük ekipleri, konuyla ilgili dosyayı Cumhuriyet Savcılığı'na sevk etti.
     Bu arada, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, 2012 yılı içerisinde farklı operasyonlarda toplam 115 milyon lira değerinde akaryakıt ele geçirdi.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir