İzmir'de "İstihdam Zirvesi" yapılacak

  • Yazı boyutu
İzmir'de "İstihdam Zirvesi" yapılacak

İzmir'de "İstihdam Zirvesi" yapılacak

İzmir'de meslek sahibi olmayanların üretim sürecine dahil olabilmeleri amacıyla "İstihdam Zirvesi" yapılacak. Zirve, 8-9 Kasım 2012 tarihleri arasında Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek.
     İzmir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Kadri Kabak, yazılı açıklamasında, Türkiye'de ilk kez bir kentin ekonomisini yine o kentin potansiyellerini harekete geçirerek üst düzeye çıkaracak örnek bir çalışmayı hayata geçireceklerini belirtti.
     İş oluşturma, iş geliştirme, iş bulma ve meslek edinim konularında ziyaretçilere ve katılımcılara önemli desteklerin sağlanacağı bir platformu oluşturma gayretinde olduklarını kaydeden Kabak, şunları kaydetti:
     "Bilinçli veya eksik bilgi ile bir sektörde üretim yapan müteşebbislerimizin üretim ve istihdamlarını arttırmalarını istiyoruz. Girişimci ruhu taşıyan kişilerin nerede nasıl üretime ve işgücü alımına başlayacakları konusunda doğru bilgilere ulaşmalarını arzu ediyoruz. Gerek girişimcilerin gerekse gelecekteki müstakbel girişimcilerin hangi destekleri nerelerden alacakları bilgilerine kolayca ulaşmalarını sağlamak istiyoruz. Tüm bu amaçları yerine getirmek için İzmir 1. İstihdam Zirvesi'ni gerçekleştireceğiz. Kazanan İzmir, kazanan Türkiye olacak.
     Fuar alanında yaklaşık 100 kurum stand açacak. 2 gün süre ile ziyaretçiler gerek konferans ve panellerde gerekse stantlarda en güncel bilgiye ulaşacaklar. Kendilerinden hiçbir ücret talep edilmeyecek. Amacına yönelik gerçekleşecek zirvemizin ardından kentin üretimi ve istihdamı üst seviyelere çıkacak."
     Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı 3 ve 4 nolu sergi salonlarında gerçekleştirilecek zirve, 8-9 Kasım tarihlerinde 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir