İzmir'de Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı açıldı -Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu:…

  • Yazı boyutu
İzmir'de Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı açıldı
  -Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu:…

İzmir'de Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı açıldı -Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: "İzmir'in sadece gelinlikte değil tüm alanlarda tasarım kenti olması için çalışmalar yapıyoruz"

If Wedding Fashion İzmir - 7. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı açıldı.
     İzmir Uluslararası Fuar Alanı'ndaki açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gelinlik, damatlık ve abiye sektörünün geçmişi olması nedeniyle avantaja sahip olduğunu, ancak sektörün üzerinin tozlandığını belirterek, fuarın bu tozu kaldırdığını kaydetti.
     Fuarın sektörle emeğin birleşmesinin kentin ve ülkenin gelişmesine nasıl katkıda bulunabileceğinin göstergesi olduğunu kaydeden Kocaoğlu, tasarımın ve yeniliğin büyük önem taşıdığını söyledi.
     İzmir'in "dünyanın gelinlik başkenti" unvanını kazanma yolunda başarılı adımlar attığını ifade eden Kocaoğlu, "İzmir'in sadece gelinlikte değil, tüm alanlarda tasarım kenti olması için çalışmalar yapıyoruz" dedi.
     Gaziemir'deki yeni fuar alanının ihalesinin bittiğini, 23 Şubat yapılacak temel atmanın 2 Mart'a kaldığını kaydeden Kocaoğlu, yeni alanın fuarcılıkta çığır açacağını bildirdi.
     Türiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk de bu yıl 7.'si yapılan fuarın geldiği noktadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Fuarı bugüne getirmek zor bir iş. Bundan sonra bunun sorumluluğu ile gayret gösterilmeli" dedi.
     Açılış töreninde, "Zamana Dokunmak" temasıyla düzenlenen gelinlik tasarım yarışmasında finale kalan 15 tasarım, sektör temsilcilerinin beğenisine sunuldu. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.
     IF Wedding Fashion İzmir'e, bu yıl 162'si yerli, 25'i yabancı olmak üzere toplam 187 firma katıldı.
     Gelinlik, damatlık, abiye giyim ve aksesuarların sergilendiği fuar 16 Şubat'a kadar ziyaret edilebilecek.
    
    
    

Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir