İzmir'de "Alışveriş Festivali"

  • Yazı boyutu
İzmir'de "Alışveriş Festivali"

İzmir'de "Alışveriş Festivali"

İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen İzmir Alışveriş Festivali, törenle başladı.
     Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda düzenlenen törende, festivalin, kentteki önemli organizasyonlar arasında yer aldığını belirtti.
     Festivalin, IF Wedding Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı ile eş zamanlı başladığına işaret eden Aydoğan, "Bu açılışı burada yapmamız, bir tesadüf değil. IF Wedding gibi prestijli fuarla birlikte yapmamız, organizasyonun başarısı açısından da önemli. Çünkü bu fuarın ziyaretçileri ve katılımcıları, alışveriş festivalimize iştirak edecekler. Bu festival, esnafımızı hareketlendirecek" diye konuştu.
     İZTO Başkanvekili Jak Eskinazi de festivalle Karşıyaka, Hatay, Alsancak, Güzelyalı, Buca ve Kemeraltı gibi çarşılarında alışverişi canlandırmayı hedeflediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:
     "23 Şubat'a kadar sürecek festival, ekonomik ve eğlenceli alışveriş imkanı sağlayacak. Festivale katılan mağazalarımız, saat 22.00'ye kadar açık olacak. Her çarşıda bir konser ve moda etkinliği planladık. Burak Kut, Gökhan Keser, Zeynep Dizdar gibi şarkıcılarımızın konserleri olacak. Deniz Marşan, Başak Fransez, Umut Eker, Hafize Çeliktürk ile stil danışmanlığı gerçekleştirilecek. Çarşılarda, festivale özel şemsiyeler, alışveriş poşetleri ve balonlar dağıtılacak."
     Konuşmaların ardından Karşıyaka, Bostanlı ve Güzelyalı İskeleleri ile Alsancak Cumhuriyet Meydanı'ndan eş zamanlı havai fişek gösterisi yapıldı.
    
    
    

Bu haberi 241 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir