İzmir'de 5. Alyans, Altın, Mücevher Fuarı açıldı

  • Yazı boyutu
İzmir'de 5. Alyans, Altın, Mücevher Fuarı açıldı

İzmir'de 5. Alyans, Altın, Mücevher Fuarı açıldı

İzmir'de, 5. Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı (JEWEX 2013) açıldı.
     İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda düzenlenen fuarın açılışına, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Yılmaz Uça ile sektör temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
     Demirtaş, açılışta yaptığı konuşmada, kuyumculuk sektörünün yılda 400 ton altın ile 200 ton gümüş işlediğini belirterek, Türkiye'nin bu alanda dünyada 5. sırada yer aldığını ve İtalya ile boy ölçüşür seviyeye geldiğini söyledi.
     Bankaların altın satmasına ilişkin düzenlemenin sektöre zarar vereceğini savunan Demirtaş, "Bankaların altın satışına bizde karşıyız. Bu konu için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı'nda randevu talep ettik. Kuyumcuların işlerini tehlikeye atacak olan bu uygulamanın biz de takipçisi olacağız" dedi.
     İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da yeni düzenlemeyle bankaların altın satmasına izin verilmesinden üzüntü duyduklarını ifade ederek, "Herkes kendi sektöründe çalışsın. Eğer bankalar kuyumculuk yapacak olursa biz de 130 bin üyesi olan bir birlik olarak bankaların ne pos makinesini kullanırız ne de kredilerini kullanırız" dedi.
     Fuarın açılışı konuşmaların ardından "Homeros Takı Tasarım Yarışması Defilesi" ile yapıldı.
     Oyuncu Volkan Severcan'ın sunuculuğunu yaptığı defilede, "Ege Üçlemesi ve Ege Rüyası" teması ile iki kategoride finale kalan 12 finalist tasarımlar sergilendi.
     Defile sonunda, yarışmanın "Ege Üçlemesi" kategorisinde "Demirel" adlı tasarımıyla birinci olan Ecem Öztürk ile "Ege Rüyası" kategorisinde "Max 1" adlı tasarımıyla birinci seçilen Yasin Gezgin'e ödülleri verildi.
     JEWEX 2013, 4 Şubat Pazartesi günü saat 18.00'e kadar açık kalacak.
    
    
    

Bu haberi 253 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir