İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndaki yangın -DHMİ Genel Müdürü Birdal: "İlk belirlemelere göre…

  • Yazı boyutu
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndaki yangın
  -DHMİ Genel Müdürü Birdal:
  "İlk belirlemelere göre…

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndaki yangın -DHMİ Genel Müdürü Birdal: "İlk belirlemelere göre elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangının kesin çıkış nedeni için teknik inceleme devam etmektedir" -"Yangın nedeniyle uçuş operasyonlarında bir aksaklık yaşanmamıştır"

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda ilk belirlemelere göre elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangının kesin çıkış nedeni için teknik incelemenin devam ettiğini bildirdi.
     Birdal, yaptığı yazılı açıklamada, Adnan Menderes Havalimanı Terminali'nde çıkan yangından hemen sonra olay yerine hareket ettiğini belirterek, yangının kısa sürede söndürüldüğünü kaydetti.
     Küçük çaptaki yangına DHMİ, TAV, Gaziemir Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Yangın söndürme ekiplerinin anında müdahale ettiklerini ifade eden Birdal, şunları bildirdi:
     "Adnan Menderes Havalimanı'nda saat 12.20'de meydana gelen yangına, ilk etapta DHMİ yangın ekibi ile TAV güvenlik yangın söndürme ekibi müdahale etti. Daha sonra yangın mahalline gelen Gaziemir ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de katkılarıyla yangın kısa sürede kontrol altına alınarak, söndürüldü. Yangın esnasında tedbir amacıyla terminalde bulunan yolcular kontrollü olarak bina dışına çıkarıldı. Yangında can kaybı ve yaralanma olmaması sevindiricidir. İlk belirlemelere göre elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangının kesin çıkış nedeni için teknik inceleme devam etmektedir."
     Yangın nedeniyle uçuş operasyonlarında bir aksaklık yaşandığını belirten Birdal, uçuşların normal seyrinde devam ettiğini kaydetti.
     Birdal, yangının söndürülmesinde hızlı ve etkili bir çalışma gerçekleştiren DHMİ ve TAV ekipleri ile Gaziemir Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatına teşekkür etti.
    
    
    

Bu haberi 240 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir