İZFAŞ Genel Müdür Vekili Örs: "EXPO 2020 hedefini içselleştirerek, kentin olmazsa olmaz…

  • Yazı boyutu
İZFAŞ Genel Müdür Vekili Örs:
  "EXPO 2020 hedefini içselleştirerek, kentin olmazsa olmaz…

İZFAŞ Genel Müdür Vekili Örs: "EXPO 2020 hedefini içselleştirerek, kentin olmazsa olmaz coşkusunu, heyecanını tüm İzmirlilere ulaştırmalıyız"

İZFAŞ Genel Müdür Vekili ve EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu Üyesi Mehmet Şakir Örs, EXPO 2020 hedefini içselleştirip, kentin olmazsa olmaz coşkusunun tüm İzmirlilere ulaştırılması gerektiğini bildirdi.
     İZFAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Örs, İzmir EXPO 2020 Derneği Başkanı Bülent Kökten, Başkan Yardımcısı Bahadır Şengören ve Yönetim Kurulu Üyesi Çağlar Şentürk'ün ziyaretinde yaptığı konuşmada, İzmir Enternasyonal Fuarı'nda İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) işbirliği ile oluşturulması planlanan EXPO tanıtım alanında İzmir EXPO 2020 Derneği'ne yer vermekten mutlu olacaklarını belirtti.
     EXPO 2020 hedefinin, 7'den 70'e İzmir halkına yaygınlaştırılması gerektiğine dikkati çeken Örs, şunları kaydetti:
     "Derneğin çıkış noktası çok güzel. Kamusal kurum ve kuruluşların yanı sıra sivil toplum örgütleri ile yapılacak olan çalışmalar da çok önemli. İzmirlilere EXPO'nun ne olduğu anlatmak, farkındalık yaratmak gerekiyor. EXPO 2020 hedefini içselleştirerek, kentin olmazsa olmaz coşkusunu, heyecanını tüm İzmirlilere ulaştırmalıyız. EXPO 2020 hedefini en geniş kitlelere yaygınlaştırmalı ve bu konuda halkımızı bilinçlendirmeliyiz. İzmir olarak adaylık sürecini en verimli şekilde değerlendirmeliyiz."
     Kökten ise derneğin, İzmir Enternasyonal Fuarı'nın, EXPO çalışmalarını İzmirlilere tanıtmada çok iyi bir fırsat olduğunu, dernek olarak İzmir Fuarı'nda yer alarak gençlere ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 202 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir