İTO'nun 2011 yılı "Başarılı Vergi Mükellefleri" ödülleri için başvurular başladı

  • Yazı boyutu
İTO'nun 2011 yılı "Başarılı Vergi Mükellefleri" ödülleri için başvurular 
başladı

İTO'nun 2011 yılı "Başarılı Vergi Mükellefleri" ödülleri için başvurular başladı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), "Başarılı Vergi Mükellefleri" ödülleri için başvurular başladı.
     İTO'dan yapılan açıklamaya göre, vergi mükelleflerinin 2011 yılında ödedikleri vergilerle ilgili ödül almaları için 2013 Mart ayı sonuna kadar İTO'ya başvuruda bulunmaları gerekiyor. Hazırlanacak ödül kitabında ve CD'sinde yer almak isteyenler için ise son başvuru tarihi 6 Ağustos 2012.
     Firmaların ödüllendirme kapsamına alınabilmeleri için gelir veya kurumlar vergisi mükelleflerinin İTO üyesi olması, firma merkezlerinin İstanbul sınırları içinde faaliyet göstermesi ve İTO'ya aidat borcu bulunmaması gerekiyor. Ödüller, bu yıl da "Kurumlar Vergisi" ve "Gelir Vergisi" olmak üzere iki ayrı kategoride verilecek. Gelir Vergisi'nde en az 90 bin lira, Kurumlar Vergisi'nde ise en az 350 bin lira ödeyenler Geleneksel Vergi Mükellefleri Ödüllerinin sahibi olacak.
     Gelir Vergisi'nde en az 42 bin lira, Kurumlar Vergisi'nde de en az 160 bin lira ödeyenlere ise "KOBİ Özel Teşvik Ödülleri" sunulacak.
     Ayrıca 2011 yılı dahil olmak üzere son 10 yılda üst üste İTO'dan vergi ödülü alma başarısı gösteren istikrarlı mükellefler "Devamlılık Ödülü" ile ödüllendirilecek.
     İTO'ya başvuruda bulunacak firmaların müracaatta Gelir ve Kurumlar Vergisi Tahakkuk Fişi, ilk taksitin ödendiğini gösterir Vergi Tahsil Makbuzu ve iş ortaklığı halinde İş Ortaklığı Belgesi fotokopisini sunmaları gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 242 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir