İTO, Hollanda ile vize kolaylaştırma anlaşması yapacak

  • Yazı boyutu
İTO, Hollanda ile vize kolaylaştırma anlaşması yapacak

İTO, Hollanda ile vize kolaylaştırma anlaşması yapacak

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO), Avrupa ülkeleri ile iş yapan iş adamlarının önündeki en büyük engellerden biri olmaya devam eden Schengen Vizesi alımında karşılaşılan sorunları azaltmak için 2008 yılından itibaren yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde, bu kez Hollanda ile vize kolaylaştırma anlaşması yapılıyor.
     İTO'dan yapılan açıklamaya göre, İTO ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu arasında imzalanacak anlaşma ile iş adamları artık günlerce vize sırası beklemeyecek. "İş Vizesi Başvurularına İlişkin Anlaşma" ile vize işlemleri kolaylaşacak.
     İmzalanacak anlaşma ile, belirli kriterlere sahip olan ve Hollanda ile mevcut ya da potansiyel iş ilişkileri bulunan İTO üyesi iş adamlarına Odanın vereceği "tanıma mektubu" sayesinde, bu kişilerin "dolaşım vizesi" olarak adlandırılan 1 ile 5 yıl arasındaki uzun süreli vizeye sahip olması sağlanacak.
     Anlaşma İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş ve Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosu Onno Kervers tarafından 13 Eylül Perşembe günü imzalanacak.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir