İTO'dan İsveçli firmalara İstanbul Teknopark daveti

  • Yazı boyutu
İTO'dan İsveçli firmalara İstanbul Teknopark daveti

İTO'dan İsveçli firmalara İstanbul Teknopark daveti

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, finansal destek ve hukuk danışmanlığı hizmetleriyle İstanbul Teknopark'ın şirketler için cazibe merkezi olabileceğini söyledi.
     Murat Yalçıntaş ve beraberindeki heyet, İsveç'teki temasları kapsamında Ericsson, Nokia ve Saab'in yöneticileri ile bir araya gelerek, İstanbul Teknopark'ın tanıtımını yaptı ve İsveçli firmaları, Türkiye'ye davet etti.
     Yalçıntaş, daha sonra Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği'nde düzenlediği basın toplantısında, telefon operatörü şirketler Ericsson ve Nokia'nın yanında, uçak motoru üretiminde dünyada sayılı şirketlerden biri olan Saab'ı da İstanbul Teknopark'ta görmek istediklerini belirterek, finansal destek ve hukuk danışmanlığı hizmetleriyle İstanbul Teknopark'ın bu şirketler için cazibe merkezi olabileceğini kaydetti.
     Yaratıcı fikirleri olduğu halde yeterli sermayeleri bulunmayanlara da maddi destek için fon kurulacağını ifade eden Yalçıntaş, İstanbul'un Avrupa ve Orta Doğu'nun finans merkezi olma yolunda hızla ilerlerken, aynı zamanda İstanbul'un Teknopark ile dünyanın sayılı teknoloji üretim merkezlerinden biri olacağını vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir