İTO Başkanı Murat Yalçıntaş: -"Yüce Divan'ın kararını saptırarak, böyle bir hukuki karar…

  • Yazı boyutu
İTO Başkanı Murat Yalçıntaş:
  -"Yüce Divan'ın kararını saptırarak, böyle bir 
  hukuki karar…

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş: -"Yüce Divan'ın kararını saptırarak, böyle bir hukuki karar üzerinden farklı senaryolar üretmek suçtur"

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, "Yüce Divan'ın kararını saptırarak, böyle bir hukuki karar üzerinden farklı senaryolar üretmek suçtur" dedi.
     Başkan Vekili olduğu İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) ile bir fuarcılık şirketi arasındaki davanın sonucunu Yargıtay aşamasında etkilemek iddiasıyla yargılanan ve Yüce Divan'da beraat eden İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, kamuoyunun yanlış yönlendirilmesi üzerine bir açıklama yaptı.
     Murat Yalçıntaş, şunları kaydetti:
     "Yüce Divan olarak görev yapan Anayasa Mahkemesi'nin aldığı beraat kararının bazı medya organlarında, 'ortada bir suç varmış, fakat kanıt bulunamamış' gibi sunulması gerçeği çarpıtmaktır. Türkiye'deki en büyük hukuk mercii olan Yüce Divan'ın kararını saptırmak, hukuki bir karar üzerinden farklı senaryolar üretmek suçtur.
     Yüce Mahkeme'nin kararı son derece anlaşılır ve açıktır. Bazı yayın organlarında çıkan ve kamuoyunu yanlış yönlendiren, 'Suç var ama delil yok' şeklindeki ifade yanlıştır. Kararın mahkemenin kaleminden çıkmış hali noktası virgülüne; 'Kamu davasında; soruşturma evresinde elde edilen delillerden bir kısmının hukuka uygun olmaması, diğer delillerin ise sanıkların üzerlerine atılı rüşvet suçundan mahkumiyetlerine yeterli bulunmaması nedeniyle Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 223. maddesinin (2) numaralı fıkrasının (e) bendi gereğince ayrı ayrı beraatlerine' şeklindedir."
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir