İthalatta haksız rekabetin önlenmesine dair tebliğ -Çin ve Hindistan menşeli "gücü 15kW'ı geçmeyen…

  • Yazı boyutu
İthalatta haksız rekabetin önlenmesine dair tebliğ
  -Çin ve Hindistan menşeli "gücü 15kW'ı geçmeyen…

İthalatta haksız rekabetin önlenmesine dair tebliğ -Çin ve Hindistan menşeli "gücü 15kW'ı geçmeyen dizel motorlar" için damping soruşturması açılmasına karar verildi

İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesi Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Çin ve Hindistan menşeli "gücü 15kW'ı geçmeyen dizel motorlar" için damping soruşturması açılmasına karar verildi.
     Ekonomi Bakanlığının "İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliği" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, yerli üretici, Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama AŞ tarafından yapılan başvuruda, Çin ve Hindistan menşeli, "gücü 15kW'ı geçmeyen dizel motorlar"ın Türkiye'ye dampingli fiyatlarla ihraç edildiği ve bu durumun yerli üretim dalında zarara neden olduğu iddia edildi.
     Firma, anılan ülkeler menşeli söz konusu madde ithalatına karşı önlem alınmasını talep etti.
     Yapılan inceleme sonunda, İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu tarafından Çin ve Hindistan menşeli söz konusu ürün için damping soruşturması açılmasına karar verildi.
     Gücü 15kW'ı geçmeyen dizel motorlar, çapa ve hafif inşaat makineleri ile motopomp ve jeneratör uygulamalarında yaygın olarak kullanılıyor.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir