İthalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğ

  • Yazı boyutu
İthalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğ

İthalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğ

Çin Halk Cumhuriyeti menşeli kromit, magnezit ve krom magnezit ateş tuğlaları ithalinde dampinge karşı kesin önleme devam edilmesine karar verildi.
     Ekonomi Bakanlığı'nın "İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliğ"i Resmi Gazete'de yayımlandı.
     Buna göre, yerli üreticiler Kümaş Manyezit Sanayi AŞ (Kümaş) ve Süperateş Ateşe Mukavim Malzeme Sanayi AŞ (Süperateş) tarafından Çin Halk Cumhuriyeti menşeli ürün için uygulanmakta olan dampinge karşı önlemin sona ermesinin damping ve zararın devamına veya tekrarına yol açacağı iddiası ile yapılan başvuru üzerine başlatılan nihai gözden geçirme soruşturmasının Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü tarafından yürütülerek tamamlandı.
     Tebliğde, Kümaş ve Süperateş firmaları tarafından yapılan başvurunun diğer yerli üreticiler, Haznedar Refrakter Sanayi AŞ, Konya Selçuklu Krom Magnezit Tuğla Sanayi AŞ ve Sörmaş Söğüt Refrakter Malzemeleri AŞ tarafından da desteklendiği anımsatıldı.
     Tebliğde ayrıca, soruşturma sonucunda meri önlemlerin yürürlükten kaldırılması halinde dampingin ve zararın devamı veya yeniden meydana gelmesinin muhtemel olduğu tespit edildiği bu sebepten ötürü İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu'nun kararı ve Ekonomi Bakanı'nın onayı ile soruşturma konusu ürün için uygulanmakta olan dampinge karşı önlemlerin aynen uygulanmaya devam edilmesine karar verildiği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir