İthalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğ -Transmisyon zincirlerine yönelik dampinge…

  • Yazı boyutu
İthalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğ
  -Transmisyon zincirlerine yönelik dampinge…

İthalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğ -Transmisyon zincirlerine yönelik dampinge karşı önlemin Malezya, Tayvan ve Güney Kore üzerinden etkisiz kılındığına dair bulgular üzerine soruşturma başlatıldı

Zincirler-muhtelif mafsal halkalı zincirler ve aksamı (transmisyon zincirleri) şeklinde tanımlanan eşya için dampinge karşı önlemin Malezya, Tayvan ve Güney Kore üzerinden etkisiz kılındığına dair bulgular üzerine soruşturma başlatıldı.
     Ekonomi Bakanlığı'nın "İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliğ"i Resmi Gazete'de yayımlandı.
     Buna göre, Çin Halk Cumhuriyeti menşeli eşya için bin 200 dolar/ton tutarında dampinge karşı vergi şeklinde kesin önlemin yürürlüğe konulduğu hatırlatıldı.
     Tebliğde, yerli üretici Zimaş Zincir ve Makine Sanayi Ticaret AŞ'nin söz konusu ticaret politikası önleminin çeşitli ülkeler üzerinden etkisiz kılındığı iddiası ile Bakanlığa başvuruda bulunduğu belirtildi.
     İncelemeler sonucunda, söz konusu dampinge karşı önlemin Malezya, Tayvan ve Güney Kore üzerinden etkisiz kılındığına dair ciddi bilgi ve bulgular tespit edildiği ifade edilerek, soruşturma açılmasına karar verildiği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir