İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ Resmi Gazete'de

  • Yazı boyutu
İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ Resmi Gazete'de

İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ Resmi Gazete'de

Motorsuz bisikletler ile üç tekerlikliler dahil diğer motorsuz tekerlekli taşıtların birim gümrük kıymeti adet başına 200 dolar, çerçevelerin birim gümrük kıymeti adet başına 50 dolar olmak üzere ithal edilebilecek.
     Ekonomi Bakanlığının, "İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ"i Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     30 gün sonra yürürlüğe girecek tebliğe göre, motorsuz bisikletler ile üç tekerlikliler dahil diğer motorsuz tekerlekli taşıtların birim gümrük kıymeti adet başına 200 dolar, çerçevelerin birim gümrük kıymeti adet başına 50 dolar olmak üzere Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü'nce düzenlenecek gözetim belgesi ile ithal edilebilecek.
     Gözetim belgelerinin geçerlilik süresi 6 ay olacak. Gümrük beyannamesinin tescili sırasında gümrüklerce tespit ve kabul edilen kıymet veya miktarın, gözetim belgesinde kayıtlı kıymet veya miktarı, toplam yüzde 5'ten (yüzde 5 dahil) daha az bir oranda aşması ithalatın yapılmasını engellemeyecek.
     Yeni tebliğ ile 10 Ocak 2007 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ yürürlükten kaldırıldı.
     Öte yandan, asansörlere, skipli asansörlere veya yürüyen merdivenlere ait aksam ve parçalarının ithalatı için birim gümrük kıymeti kilogram başına 4 dolar olarak belirlendi.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir