İthalatta Gözetim Uygulaması

  • Yazı boyutu
İthalatta Gözetim Uygulaması

Uydu TV yayınlarını almaya mahsus alıcı cihazların ithalatında adet başına 60 dolar olarak uygulanan CIF kıymeti, adet başına 40 dolara indirildi, ithalatında adet başına 15 dolar olarak belirlenen buharlı ütülerin CIF kıymeti ise 35 dolara çıkarıldı

Uydu TV yayınlarını almaya mahsus alıcı cihazların ithalatında adet başına 60 dolar olarak uygulanan CIF kıymeti, adet başına 40 dolara indirildi, ithalatında adet başına 15 dolar olarak belirlenen buharlı ütülerin CIF kıymeti ise 35 dolara çıkarıldı.
     Ekonomi Bakanlığı'nın, İthalatta Gözetim Uygulaması'na ilişkin tebliğleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, vakumlu elektrik süpürgelerinin, gerilimi 110 volt veya daha fazla olanlar ile diğerlerinin ithalatında, ileriye yönelik olarak ülke ayrımı yapılmaksızın adet başına 85 dolar CIF kıymeti belirlendi.
     "İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ'de (Tebliğ No: 2008/2) Değişiklik Yapılması Hakkında Tebliğ"e göre de görüntü tunerlerinden otomatik bilgi işlem makinelerinin içine yerleştirilmeye mahsus elektronik montajlar (yalnız uydu TV yayınlarını almaya mahsus alıcı cihazlar), internete erişim sağlayan bir modem içeren ve interaktif bilgi değişim fonksiyonu olan, televizyon sinyallerini alabilen bir mikro-işlemci esaslı aygıtı olan cihazlar, diğerleri, internete erişim sağlayan bir modem içeren ve interaktif bilgi değişim fonksiyonu olan, televizyon sinyallerini alabilen bir mikro-işlemci esaslı aygıtı olan cihazlar ve diğerlerinin ithalatında adet başına 40, yalnız uydu yayınlarını almaya mahsus cihazlarda kullanılan ana kartlar ve yalnız uydu yayınlarını almaya mahsus cihazlarda kullanılan ana kartların ithalatında da adet başına 20 dolar CIF kıymeti belirlendi.
     Öte yandan, uydu TV yayınlarını almaya mahsus alıcı cihazların ithalatında adet başına 60 dolar olarak uygulanan CIF kıymeti, adet başına 40 dolara indirildi, ithalatında adet başına 15 dolar olarak belirlenen buharlı ütülerin CIF kıymeti ise 35 dolara çıkarıldı.
    
    
    


Bu haberi 384 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir