ITB Berlin Turizm Fuarı'nın ardından -Denizli Valisi Abdülkadir Demir: "Türkiye turizmi sadece…

  • Yazı boyutu
ITB Berlin Turizm Fuarı'nın ardından
  -Denizli Valisi Abdülkadir Demir:
  "Türkiye turizmi sadece…

ITB Berlin Turizm Fuarı'nın ardından -Denizli Valisi Abdülkadir Demir: "Türkiye turizmi sadece deniz, kum ve güneşten ibaret değil, katma değeri yüksek tarih, sağlık, inanç turizmi modeli üzerine de yoğunlaşmalıyız"

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Türkiye turizminin sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını vurgulayarak, katma değeri yüksek tarih, sağlık, inanç turizmi modeli üzerine de yoğunlaşılması gerektiğini bildirdi.
     Demir, ITB Berlin Turizm Fuarı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, fuarda Alman yatırımcıların Karahayıt Kür Kenti'ne, Almanya, Avusturya ve İsviçre gibi ülkelerden hastaların Pamukkale Termal Sağlık Kenti'ne yönlendirilmesi için sağlık acenteleriyle işbirliği konusunda görüşmeler yapıldığını belirtti.
     Fuarın Denizlili firmalar adına oldukça verimli geçtiğini ifade eden Demir, bu tür büyük fuarların, Denizli'nin tanıtımı açısından çok önemli olduğunu vurguladı.
     Demir, bu önemin farkında oldukları için Denizli'den fuara üst düzey bir katılım gerçekleştirdiklerini kaydetti.
     Denizlili turizmcilerin fuarda önemli bağlantılar kurduklarını belirten Demir, açıklamada şu ifadelere yer verdi:
     "İlimizin önemli turizm potansiyeli olan termal sağlık turizmini en iyi şekilde tanıtarak, yabancı tur operatörleri ile bağlantılar kuruyoruz. Ümit ediyoruz ki bu girişimlerimizin sonucunu alacağız. Bunlarla birlikte Türkiye turizmi sadece deniz, kum ve güneşten ibaret değil, katma değeri yüksek tarih, sağlık, inanç turizmi modeli üzerine de yoğunlaşmalıyız. Burada edinilecek tecrübe sonrası mutlaka bunu kültür turizmi ve diğer turizm dallarıyla desteklemek zorundayız. Tarihi ve kültürel zenginliklerimizin yanı sıra Dünyada eşi benzeri bulunmayan Pamukkale ile termal değerlerimiz, özellikle standımızı ziyaret eden ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü."
     Açıklamada, termal sağlık turizminin ön planda tutulduğu Denizli standında, Pamukkale Termal Sağlık Kenti Projesi'nin tur operatörlerine ve medya mensuplarına anlatıldığı belirtildi.
     ITB Berlin Turizm Fuarı'na Denizli'den Vali Abdülkadir Demir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Şeref Karakan ve sektör temsilcileri katıldı.
    
    
    

Bu haberi 299 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir