"İtalyan Ufukları 2013" programı iş adamlarına tanıtıldı -Türkiye ile İtalya arasındaki kültürel…

  • Yazı boyutu
"İtalyan Ufukları 2013" programı iş adamlarına tanıtıldı
  -Türkiye ile İtalya arasındaki kültürel…

"İtalyan Ufukları 2013" programı iş adamlarına tanıtıldı -Türkiye ile İtalya arasındaki kültürel ve ekonomik ilişkileri geliştirmeye yönelik 55 etkinlikten oluşan program yarın kamuoyuna ilan edilecek

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Gianpaolo Scarante, Türkiye ile İtalya arasındaki kültürel ve ekonomik ilişkileri geliştirmeye yönelik "İtalyan Ufukları 2013" programını, Türkiye'de faaliyet gösteren İtalyan şirketlerin temsilcilerine tanıttı.
     İstanbul'daki büyükelçilik ikametgahı Venedik Sarayı'nda gerçekleşen toplantıya Astaldi, Eni, Finmeccanica, Costa Crociere, Unicredit, Pirelli, Fiat ve De Longhi'nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 şirketin temsilcisi katıldı.
     Toplantıda, İtalya'nın Ankara Büyükelçiliği, İtalyan Dış Ticaret Merkezi ve İtalyan Kültür Merkezi işbirliğiyle bu yıl başlatılacak "İtalyan Ufukları 2013" (Orizzontitaliani 2013 programı hakkında iş adamlarına ön bilgi verildi.
     Büyükelçi Scarante'nin yarın İstanbul'da yapacağı basın toplantısıyla, "İtalyan Ufukları" programını ayrıntılı bir şekilde kamuoyuna tanıtacağı bildirildi.
     Program kapsamında, Türkiye'de 2013 yılı boyunca modadan müziğe, tiyatrodan ekonomiye çeşitli alanlarda 55 etkinlik gerçekleştirilmesi planlanıyor.
     Programla, iki ülke arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilere yeni bir ivme kazandırılması hedefleniyor.
    
    
    

Bu haberi 183 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir