İtalyan işadamlarına Türkiye'de yatırım çağrısı

  • Yazı boyutu
İtalyan işadamlarına Türkiye'de yatırım çağrısı

İtalyan işadamlarına Türkiye'de yatırım çağrısı

Türkiye'de Haziran ayında yürürlüğe konulan yeni teşvik sistemi, İtalyan işadamlarına tanıtılırken, işadamları Türkiye'ye yatırıma davet edildi.
     Ekonomi Bakanlığı'ndan Murat Alıcı, Bahar Konak, Emrah Tanrıverdi ve Roma Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Mustafa Cesar, Lazio Bölgesi Sanayi Odası Unindustria'da yapılan seminerde, İtalyan işadamlarına Türk ekonomisinin son dönemde kaydettiği gelişmeler, uluslararası yatırımcılar için yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik tedbirler, yabancı sermaye mevzuatı ve Haziran ayında hayata geçirilen yeni teşvik sistemine ilişkin bilgi verdi.
     Unindustria Asbaşkanı Attilio Marco Tranquilli, Lazio bölgesinde 4 vilayeti kapsayan bir oluşum olduklarını, içinde bulundukları kriz ortamından çıkmak için yurtdışına açılma ve teknolojik altyapının gelişimini önemsediklerini, bu çerçevede; üyelerine bugün Türkiye'yi tanıttıklarını anlattı.
     "Avrupa'ya baktığınızda, bir gerçek varsa o da Türkiye'nin bugün ekonomisiyle daha parlak, dinamik ve sıyrılan yapısıyla dikkat çekiyor olduğudur" diyen Tranquilli, Türkiye ile ilgili toplantılarına ilerleyen günlerde de devam edeceklerini ve Nisan ayında bir tanıtım turu yapmayı öngördüklerini ifade etti.
     Edinilen bilgiye göre, dün de kuzeydeki Lombardiya bölgesi işadamları örgütü Assolombardo ile bir araya gelen Ekonomi Bakanlığı yetkilileri, Türkiye'nin ekonomik durumu hakkında bilgi verdi.
    
    
    

Bu haberi 206 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir