İtalya -Tartışmalara yol açan iş piyasası reformu yasalaştı

  • Yazı boyutu
İtalya
  -Tartışmalara yol açan iş piyasası reformu yasalaştı

İtalya -Tartışmalara yol açan iş piyasası reformu yasalaştı

İtalya'da, teknokrat hükümet tarafından ekonomik krize karşı yapılması gereken adımlardan biri olarak gösterilen iş piyasası reformu yasalaştı.
     Parlamento'nun üst kanadı Senato'nun ardından bugün alt kanadı Temsilciler Meclisi'nde yapılan final oylamasında, 74'e karşı, 393 oyla kabul edildi. Yasa teklifine 46 da çekimser oy çıktı.
     Yasalaşan reform paketinde, sendikaların değişmesini istemediği, değiştirilmesi durumunda işten çıkarmanın kolaylaştıracağını savundukları 18. madde yer almadı.
     İtalyan haber ajansında yer alan habere göre, Avrupa Birliği Çalışma Komiseri Laszlo Andor, iş piyasası reformunun yasalaşmasını, "Gençlere yeni iş fırsatları yaratmak, işsizliği azaltmak için önemli bir adım" sözleriyle değerlendirdi.
     Temsilciler Meclisi'nde yasa teklifi üzerindeki görüşmeler sürerken, meclis dışında ve ülke genelinde de yasa teklifi protesto edildi.
     Meclisin önünde toplanan yaklaşık 50 kişilik bir grubun zaman zaman polisle tartıştığı belirtilinken, 400 kadar metal işcisinin de Torino-Milano otoyolunun bir bölümünü belirli bir süre için trafiğe kapattıkları ifade edildi.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir