İtalya -Sicilya Valisi görevinden istifa edecek

  • Yazı boyutu
İtalya
  -Sicilya Valisi görevinden istifa edecek

İtalya -Sicilya Valisi görevinden istifa edecek

İtalya'da, Sicilya Adası Valisi Raffaele Lombardo, 31 Temmuz'da görevden ayrılacağını belirtti.
     İtalyan işadamları gruplarının "İtalya'nın Yunanistan'ı" olarak tanımladığı, Başbakan Mario Monti'nin de istifasını istediği, Sicilya Adası'nın valisi Raffaele Lombardo, bugün başbakanla görüştü.
     Görüşmenin ardından basına konuşan Lombardo, başbakan Monti ile görüşmelerinin iyi gittiğini ve kendisine, 31 Temmuz'da görevden ayrılacağını teyit ettiğini söyledi.
     Vali Lombardo, adanın hesaplarının düzgün olmadığı ve iflas edeceğine yönelik çıkan haberleri de yalanlayarak, kasalarında para olduğunu, bölgenin hesaplarının yolunda olduğunu savundu. Sicilya Valisi, başbakan Monti'nin ulusal düzeyde devreye sokulan tasarruf tedbirlerine paralel olarak Sicilya'dan da giderlerini azaltmasını istediğini, kendilerinin de buna uygun olarak geliştirdikleri planı başbakana sunduklarını dile getirdi.
     Başbakanlıktan yapılan açıklamada ise ada için kamusal idarede geri ödeme planının yapılması ve yeniden mali organizasyonun zamanında sağlanması için bir planın devreye sokulacağı kaydedildi.
     İtalyan basınında daha önce, adanın kötü bir şekilde idare edildiği, borcunun 5,5 milyar avro seviyelerinde olduğu ve maaşları ödeyemez hale geleceği yönünde haberler çıkmıştı.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir