İtalya -Hükümet toplamda 26 milyar Avroluk yeni bir tasarruf paketini kabul etti

  • Yazı boyutu
İtalya
  -Hükümet toplamda 26 milyar Avroluk yeni bir tasarruf paketini kabul etti

İtalya -Hükümet toplamda 26 milyar Avroluk yeni bir tasarruf paketini kabul etti

İtalya'da Başbakan Mario Monti liderliğindeki teknokrat hükümet, bu yıl içinde hayata geçirilmesi öngörülen yüzde 2'lik KDV artışının Temmuz 2013'e ertelenebilmesi için yeni bir tasarruf paketi kabul etti.
     Roma'daki hükümet sarayı Chigi'de, dün 7 saat süren bakanlar kurulunun ardından basına açıklamalarda bulunan başbakan Monti, 2012 yılı için 4,5 milyar, 2013 için 10,5 milyar ve 2014 için de 11 milyar Avro'dan oluşan toplam 26 milyar Avroluk yeni bir tasarruf kararnamesini onayladıklarını bildirdi.
     Başbakan Monti yaptığı açıklamada, "Bu kararnamenin amacı, hizmetin kalitesini etkilemeden, aşırı harcamaları azaltmak" dedi.
     Monti ve kabinesinin kabul ettiği kararname, üst düzey bürokratların sayısında indirim yapılmasını, sağlık alanında birtakım kesintiler düzenlenmesini, resmi makam araçlarının kullanımının azaltılmasını, yerel yönetim bütçelerinde kesintiler içeriyor. Bu kararname ile hükümetin gelecek yıl Haziran ayına kadar vergi arttırımından kaçınmayı hedeflediği belirtildi.
     Yeni kararnamenin yasalaşması için mecliste görüşülmesine 31 Temmuz'da başlanacak.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir