İsveç Maliye Bakanı Borg'dan uyarı: -"Ne olursa olsun, Yunanistan'ın iflası göz ardı edilemez…

  • Yazı boyutu
İsveç Maliye Bakanı Borg'dan uyarı:
  -"Ne olursa olsun, Yunanistan'ın iflası göz ardı edilemez…

İsveç Maliye Bakanı Borg'dan uyarı: -"Ne olursa olsun, Yunanistan'ın iflası göz ardı edilemez görünüyor"

İsveç Maliye Bakanı Anders Borg, Yunanistan'a verilen bütün ekonomik yardımlara, uluslararası desteklere ve alınan tedbirlere rağmen, Yunanistan ekonomisinde hiçbir düzelmenin yaşanmadığını belirterek, Yunanistan'ın iflasının göz ardı edilemeyeceği uyarısında bulundu.
     Maliye Bakanı Borg, İsveç Radyosu'na yaptığı açıklamada, Yunanistan'da kurulan yeni hükümet üyelerinin çabalarına rağmen, ülkenin ekonomik durumunda düzelme beklenmediğine dikkati çekti.
     Yunanistan ekonomisinde yaşanan durgunluğun 5. yılına girdiğini anımsatan Borg, "Bu yıllar içinde alınan bütün tedbirlere, kemer sıkma önlemlerine, tasarruf tedbirlerine rağmen kötüye gidişten hiç bir dönüş görülmüyor. Bu kadar yüksek kamu borcunun daha fazla sürdürülebilme olanağı bulunmuyor" diye konuştu.
     Borg, Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras'ın bugün borç erteleme görüşmeleri için Uluslararası Para Fonu (IMF), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Avrupa Komisyonu yetkilileri ile bir araya geleceğini de hatırlatarak, "Ne olursa olsun, Yunanistan'ın iflası göz ardı edilemez görünüyor" dedi.
     Borg, ileride Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden çıkması için zorlanabileceğine de dikkati çekti.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir